Manučar Markoišvili je bil edina svetla točka Uniona Olimpije. Foto: Reuters
Ender Arslan
Ender Arslan je prišel v Tivoli kot velika okrepitev, a je povsem razočaral. Proti Partizanu je iz igre metal 4/12. Foto: EPA
Šaulius Kuzminskas
Šaulius Kuzminskas je v 16 minutah zgrešil vse tri mete iz igre. Foto: EPA
Olimpijin potop v Beogradu

Zmajčki so prejšnji teden premagali Malago za 28 točk, tokrat pa so brez Marka Miliča (do konca sezone bo kot posojeni košarkar igral za madridski Real) in obolelega Teemuja Rannikka že ob polčasu zaostajali za 30 točk (58:28).

Razbiti v vseh segmentih igre
Partizan je na četrti medsebojni tekmi še četrtič zmagal. Kaj reči ob osramotitvi? Srbi so dreznili v vse rane zmajčkov in prek Predraga Drobnjaka in Koste Perovića mleli pod obročema. Velikana sta skupaj dosegla 39 točk iz igre pa metala 13/18.

Gostiteljem se je vse ujemalo
Za povrh so domači pred razgretimi Grobari zadeli še prvih sedem metov za tri točke in razlika je le rasla in rasla. Najvišja je bila ob koncu tekme, ko je bilo v predzadnji minuti kar 104:52. Poraz s 46 točkami je najvišji poraz Ljubljančanov v sedemletni zgodovini Evrolige. Z največjo razliko do tekme v Beogradu so zmaji izgubili lani na gostovanju pri Tau Ceramici (91:63).

Kakšna prihodnost je pred zmaji?
Taka Olimpija se bo težko bojevala za državni naslov, kaj šele za drugi del Evrolige, ki je končno splaval iz glave največjih optimistov ... Če vodstvu kluba ne bo uspelo zadržati niti Rannikka bodo gledalci pod Rožnikom gledali za vsaj en razred slabšo ekipo.

"Nocoj ste vse videli. Čestitke Partizanu in upam, da bodo prišli v Top 16," je bil kratek trener Gašper Okorn, ki je pred tekmo priznal, da on in igralci zaradi neurejenih razmer v klubu že počasi izgubljajo energijo, in pozval klubsko vodstvo, da končno nekaj naredi.

Partizan igral na polno vseh 40 minut
Ste se spraševali, zakaj je Partizan igral na polno vseh 40 minut? Odgovor je ponudil njegov trener Duško Vujošević: "Igrali smo proti nepopolnem moštvu, toda nobene ekipe ni lahko premagati s tako razliko. Naš cilj je bila zmaga s čim višjo razliko, ki bi lahko bila odločilna v boju za najboljšo šesto ekipo, ki tudi napreduje v Top 16."

Prvi poraz Panathinaikosa
Od preostalih izidov velja omeniti prvi poraz Panathinaikosa. Grki so v Malagi izgubili za šest točk (67:61). Pri zmagovalcih je Marko Tušek dosegel pet točk, pri poražencih pa Sani Bečirovič dve.

67:61 (15:18, 19:12, 12:16, 21:15)
Santiago 20, Jimenez in Rodriguez po 10, Sanchez 8; Diamantidis 12, Dikoudis 10, Delk 8, Bečirovič 2 (2: 1/3) v 6 minutah.

72:91 (17:16, 11:20, 12:31, 32:24)
Domercant 15, Acker, Vasipopoulos in Bourousis po 12; Nicholas 24, Haislip 22, Jenkins 18, Kuqo 11.

CLIMAMIO - TAU CERAMICA
90:82 (25:24, 27:19, 17:17, 21:22)
Mancinelli in Bluthenthal po 20, Edney in Thomas po 16, Belinelli 15; Rakočević 23, Scola 18, Prigioni 12.

88:72 (24:17, 19:14, 18:26, 27:15)
Andersen 18, Langdon 15, Holden 12, Papaloukas, Savarašenko, Spiegel po 10, Smodiš 2 (2: 1/1, 3: 0/1) v 9 minutah; Penny 14, Beard in Maciulis po 13.