Potem ko so v uvodnih dveh krogih dobili gostovanje pri Gran Canarii (77:79) in domači obračun proti Bourgu (91:79), so košarkarji Cedevite Olimpije v 3. krogu parket po evropski tekmi zapustili sklonjenih glav. V Bursi je bila ekipa Bursasporja preprosto boljši nasprotnik.

Luknjo so si Ljubljančani sicer skopali kar sami, v primerjavi s prejšnjimi tekmami je bil odstotek uspešnih metov tokrat nižji, v oči pa bode predvsem 13 izgubljenih žog.

Jaka Blažič je bil z 20 točkami najučinkovitejši igralec Cedevite Olimpije. Slovenski reprezentant je bil odličen že na lanskih tekmah v Bursi, ko je dosegel skupaj 58 točk (33 na prvi in 25 točk na drugi tekmi). V statistiko je vpisal še tri podaje in dva skoka ter dve izgubljeni žogi. Foto: Cedevita Olimpija

Z 20 točkami je bil najučinkovitejši igralec Olimpije Jaka Blažič, ki je blestel že na obeh lanskih tekmah v Bursi. Po 16 točk sta prispevala Jacob Pullen in Marcus Keene. Pri gostiteljih je bil prvi strelec Allerik Freeman z 22 točkami, točko manj je dosegel Kevarrius Hayes.

Ob napakah Ljubljančanov 14:2 delni izid Turkov
V prvi četrtini sta bili ekipi precej izenačeni, ves čas sta se menjavali v vodstvu, šele v zaključku uvodnih desetih minut se je uspelo Ljubljančanom malce odlepiti od nasprotnika, potem ko je Luka Rupnik zadel trojko, dve točki pa dodal še Jacob Pullen za prednost s 26:21. V drugi četrtini so varovanci Jurice Golemca nekaj časa držali nasprotnika na +5, nato pa so se jim v igro prikradle napake. Po kopici izgubljenih žog in vrzeli v obrambi so gostitelji z delnim izidom 14:2 povedli s +7 (47:40). Golemac je v tem času dvakrat zahteval minuto odmora, igra se je za silo popravila po drugi, ko so zeleno-oranžni izkoriščali bonus osebnih napak nasprotnika in točke nabirali s prostimi meti. Vse štiri sta zadela Rupnik in Blažič za izid ob polčasu 47:44.

Bursaspor vselej držal Ljubljančane na varni razdalji
Na uvodu drugega polčasa so Ljubljančani zaigrali bolje, s trojko Keena celo povedli (49:50), a nalet je bil kratkotrajen. Gostitelji so hitro strnili vrste v obrambi in z agresivnejšo igro v napadu hitro prevzeli vodstvo, Olimpiji so se nato le še oddaljevali. Dobro minuto pred koncem je prednost po košu Anthonyja Browna prvič zrasla na +10 (66:56), pred začetkom zadnje četrtine je bilo +11 (71:60). Igra državnih prvakov se v zadnjem delu tekme ni popravila, turški kolektiv si je s pick and rolli ustvarjal prostor za odprte mete, ki jih je tudi izkoristil. Brown je sedem minut in pol pred koncem zadel za najvišjo prednost na tekmi (76:60).

V zaključku se je Olimpija vendarle razigrala v napadu, a prepozno. Zaostanek ji je uspelo stopiti le na sedem točk (82:75 in 85:78) – Bursaspor je imel vselej odgovor, Golemčeve varovance je ves čas držal na varni razdalji, tekmo je relativno mirno pripeljal do konca za drugo evropsko zmago v sezoni.