Ljubljančani so drugo zmago nad Novomeščani v zadnjih 17 dneh dosegli podobno kot na tekmi superpokala v Kranju. Večino tekme sta bili ekipi izenačeni, Krka je na začetku vodila, v zadnjih minutah pa je Cedevita Olimpija z nekaj dobrimi obrambami in koši na drugi strani zmagala.

Novomeščani so si hitro nabrali dvomestno prednost (2:15), Ljubljančani pa so do konca prve četrtine prepolovili zaostanek (15:21).

V tretji četrtini so Ljubljančani še naprej vodili, največ za osem točk (54:46). Krka je ob koncu tega dela igre zadela trojko – natančen je bil Stipčević – in se približala gostiteljem, imela je kar nekaj napadov za izenačenje, a jih ni izkoristila. Ljubljančani so tako zadnjo četrtino začeli s petimi točkami prednosti (58:53).

Od rezultata 63:62 so gostitelji, ki so sicer izgubili bitko pod košema s 24:34, s koši Kendricka Perryja in Jake Blažiča ter trojkama Roka Ukića in Eda Murića naredili delni izid 14:2 in rešili vprašanje zmagovalca.

Prvi strelec pri Cedeviti Olimpiji je bil Rion Brown, ki je 21 točk dosegel brez zgrešenega meta iz igre (trojke 4:4, šest skokov, indeks 29). 15 jih je dodal Mikael Hopkins (trojke 3:4, pet skokov, štiri podaje), 14 pa Kendrick Perry (šest podaj). Na drugi strani je znova z 18 točkami izstopal Rok Stipčević.

Z novim koronavirusom okužen košarkar Olimpije
Med tekmo v Stožicah je Cedevita Olimpija dobila sporočilo, da je bil eden izmed njenih igralcev pozitiven na testu na novi koronavirus. Košarkar nima znakov bolezni, tako Cedevita Olimpija kot Krka pa bosta prihodnjih 24 ur preživeli v samoizolaciji.

Cedevita Olimpija mora po pravilih Evropskega pokala testirati vse igralce tri dni pred vsako tekmo in dan po tekmi. Uvodno preizkušnjo v Evropskem pokalu je imela prejšnjo sredo, nova pa jo po razporedu čaka to sredo doma proti turški ekipi iz Burse. Po pravilniku Evropskega pokala lahko ekipa nastopi, če ima manj kot tri okužene igralce.

Ekipi Cedevite Olimpije in Krke sta po koncu tekme takoj zapustili dvorano in se odpravili v samoizolacijo, kjer bodo vsi deležniki tekme preživeli prihodnjih 24 ur.

"Med glavnim odmorom tekme med Cedevito Olimpijo in Krko smo prejeli informacijo, da je eden od igralcev našega članskega moštva pozitiven na novi koronavirus. V tem tednu je ekipa prestala dve testiranji. Po vrnitvi iz Pariza smo opravili prvi test, vsi rezultati pa so bili negativni. V nedeljo zjutraj smo znova po protokolu Evropskega pokala opravili še eno testiranje, saj nas v sredo v Stožicah čaka tekma z Bursasporom. Igralec ne kaže nobenih simptomov bolezni," je dejal direktor Cedevite Olimpije Davor Užbinec.