Klemen Prepelič je ob vrnitvi v zmajevo gnezdo dosegel dvojni dvojček – 16 točk in 11 podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Trener zmajev Simone Pianigiani zaradi zdravstvenih težav v ponedeljek in torek ni bil prisoten na treningih, namesto njega je ekipo danes vodil pomočnik Andrea Turchetto.

Zmaji so v prvem polčasu vodili za deset točk (30:20; 32:22), a v drugem polčasu so gostje prevzeli pobudo in prav tako povedli za 10. Prednost so brez težav ohranjali in na koncu tudi slavili.

Zmaji v prvem polčasu vodili za deset točk
Po uvodnem vodstvu gostov (2:5) so zmaji odgovorili s serijo 8:0 (10:5). Jaka Blažič je po podaji Klemna Prepeliča – ta je zamenjal prvega organizatorja igre Justina Cobbsa, ki je odšepal s parketa in se ni več vrnil v igro –, zadel za tri (13:7). Gostje so izenačili (15:15). Prepelič, ki je lepo razigraval soigralce, je dosegel prvi točki za +4 Olimpije (19:15). Cedevita Olimpija je vodstvo podvojila (24:15).

Zmaji so v drugi četrtini nadaljevali v dobrem ritmu, vodili so za deset točk (30:20). Prepelič je z lepo podajo zaposlil Shawna Jonesa (32:22). Prometej je s serijo 0:7 ujel zmaje (32:29) in nato tudi povedel (34:35). Trojko je zadel Prepelič (37:35). Ukrajinci so prednost podvojili (37:41). Razpoložen je bil Prepelič (39:41). Blažič je s trojko razveselil domače navijače, saj je Olimpija izenačila (45:45). Gostje so na odmor odšli s košem prednosti (45:47).

V drugem polčasu +10 za goste
Ukrajinska ekipa je prednost na začetku tretje četrtine povišala na +7 (49:56). Prepelič je z osmo podajo zaposlil Matkovića (51:56). Gostje so z delnim izidom 0:5 povedli za 10 točk (51:61). Jones in Matković sta zadela za znižanje zaostanka (55:61). Prometej je povedel za 12 (60:72). Prepelič je zadel iz težkega položaja, zadel je še prosti met, saj je bila nad njim storjena osebna napaka (65:72).

DJ Stewart je s trojko odprl zadnjo četrtino (68:72). Prepelič je navdušil navijače s svojo enajsto podajo, zadel je Matković (70:72). Gostje so znova ušli na +10 (72:82). Minuto in pol pred koncem so vodili za devet točk (80:89). Blažič je zadel trojko (83:89), a časa za preobrat je zmanjkalo.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Prvi strelec Olimpije je bil z 18 točkami Karlo Matković, DJ Stewart jih je dosegel 17, Klemen Prepelič 16, Jaka Blažič pa 15. Pri zmagovalcih je bil z 20 točkami prvi strelec Ronald March.

Za Cedevito Olimpijo je bila to prva od štirih zaporednih tekem v Stožicah. V soboto bo v Ligi ABA gostila Studentski centar, 31. oktobra jo v 5. krogu Evropskega pokala čaka ekipa iz Vilne, 4. novembra pa še Borac Čačak.

To je bila hkrati dvanajsta tekma Cedevite Olimpije v tej sezoni. Dobila je zgolj tri, eno v slovenskem superpokalu ter dve v regionalnem tekmovanju (Mega, Split).