Partizan je v Zagrebu zaostajal od samega začetka. Cedevita je po treh zaporednih trojkah Džanana Muse v 2. četrtini prišla do devetih točk prednosti (35:26). Ravno 17-letni Musa je bil adut Cedevite. V igro je vstopil šele v 2. četrtini in v 10 minutah je dosegel kar 14 točk. Na njegovih krilih je Cedevita zbežala na dvomestno prednost (44:31).

Z uspešnimi meti za tri točke - natančni so bili Vanja Marinković, William Hatcher in Mihajlo Andrić - so se Beograjčani vrnili v igro ob koncu 3. četrtine (69:63).

Zadnjo četrtino sta obe ekipi odprli slabo, prvi koš je padel šele po dveh minutah igre, zadel je Mirza Begić, Partizan pa je kar cele štiri minute čakal na koš. Cedevita mrka Partizana ni izkoristila. Črno-beli so se po koših Williama Hatcherja in Novice Veličkovića celo približali na le tri točke zaostanka (73:70).

Cedevito je s trojko "rešil" John William Shurna (76:70), Beograjčani pa so s prehitrimi meti za tri točke, zgrešili so jih štiri v nizu, izgubili priložnost za preobrat na srečanju.

Cedevita je podaljšala dolgi niz zmag nad Partizanom na domačih tleh, ki traja od marca 2013.

Že na samem začetku srečanja se je poškodoval ključni igralec Cedevite Američan Ryan Boatright, poškodoval pa se je tudi Marko Arapović, tako da bo Cedevita v finalu nastopila morebiti oslabljena.

Zagrebčani čakajo na nasprotnika v finalu, v torek bo odločilna tekma med Crveno zvezdo in Budučnostjo.