Sašo Ožbolt je v Podgorici dosegel 17 točk.

Cibona je bila v Laškem boljši nasprotnik celo srečanje, saj je vodila večji del srečanja. Največjo prednost si je priigrala ob polčasu in ob koncu tretje četrtine, ko so varovanci Aleša Pipana zaostajali za devet točk. Pri volkovih je v napadu blestel Gerald Fitch, ki je dosegel kar 25 točk.

Zmaga Uniona Olimpije v Podgorici
Union Olimpija je v Podgorici premagala Budučnost s 85:71. Ljubljančani so do zmage prišli v tretji četrtini, ki so jo dobili s kolektivno igro v napadu. V zadnjem delu igre so gostje povedli tudi za 19 točk, a so gostitelji uspeli poraz ob koncu ublažiti. Najboljši strelec v moštvu Saša Filipovskega je bil Sašo Ožbolt s 17 točkami.

Helios popustil v drugem delu
Odigrana je bila že tekma med Heliosom in Partizanom. V Domžalah so Beograjčani premagali gostitelje s 75:64. Helios je bil boljši v prvem delu, v nadaljevanju pa so pomlajeni gostje zaigrali agresivno v obrambi in popolnoma onemogočili napadalne akcije Heliosa. Pri evroligaših je bil najboljši strelec Kosta Perović z 19 točkami.

Izidi, 17. krog:
PIVOVARNA LAŠKO - CIBONA VIP 69:76 (13:15, 15:22, 22:22, 19:17)
Rizvič 18, Joksimovič 17, Troha 14; Fitch 25, Popović 12, Žižić 10.

HELIOS - PARTIZAN 64:75 (22:21, 20:13, 10:20, 12:21)
Lorbek 13, Blaževski 12; Perović 19, Tripković 13, Bogdanović 11.

BUDUĆNOST - UNION OLIMPIJA 71:85 (20:13, 17:24, 16:29, 18:19)
Vukčević 18, Minić 10; Ožbolt 17, Bocevski 16, Baždarić 15.

ZAGREB - HEMOFARM 98:101 (25:25, 21:33, 19:15, 33:28)
M. Tomas 42 (met za tri točke 8:9), Simon 16; Bogavac 37 (met za tri točke 8:11), Cummings in Topić po 15.