Kyrie Irving je ob metu 14/24 dosegel 37 točk. Foto: Reuters
Kawhi Leonard je zadel vseh 19 prostih metov. Foto: Reuters

a in v Indianapolis odhaja s prednostjo 2:0. San Antonio je še drugič dokaj gladko odpravil Memphis.

V Clevelandu je Indiana, ki je na prvi tekmi zgrešila met za zmago, v zadnji četrtini skorajda nadoknadila 18 točk zaostanka. V zadnji minuti se je približala na minus štiri, vendar so bili branilci naslova natančni s črte prostih metov in slavili s 117:111.

Velika trojka Clevelanda je skupaj dosegla 89 točk. Kyrie Irving jih je prispeval 37, Kevin Love 27 in LeBron James 25. James je bil kljub ponovnemu mrku v zadnji četrtini zadovoljen: "Menim, da smo na pragu tistega, kar vemo, da lahko postanemo. Raje imam 18 točk prednosti kot nobenega vodstva na tekmi."

James je zbral še 10 skokov in sedem podaj, a kar osem izgubljenih žog. V prvem krogu je dobil že 19. zaporedno tekmo in ga od rekorda loči le še ena zmaga. Pri Indiani je bil z 32 točkami najučinkovitejši Paul George. Jeff Teague je dosegel 23 točk.

V San Antoniu je Kawhi Leonard s 37 točkami postavil rekord končnice in Spurse popeljal do prepričljive zmage nad Memphisom (96:82). Ostroge so z izjemo 13 sekund vodile ves čas. Ob polčasu je Memphis zaostajal za 19, vendar je na začetku zadnje četrtine prišel le na minut štiri (75:71). S trojkama sta odgovorila Tony Parker in Pau Gasol.

Leonard je iz igre metal 9/14. Zadel je vseh 19 prostih metov. Parker je dosegel 15 točk. Mike Conley je bil s 24 točkami prvi strelec Memphisa.