Tadija Dragičević je dokazal svojo kakovost. Posebno spektakularna je bila trojka za 91:83 v zadnji minuti. Foto: EPA
Marko Milič
19 točk Marka Miliča ni bilo dovolj. Foto: Drago Perko

Ljubljančani so po košu Mihe Zupana še vodili s 83:79, potem pa so povsem popustili. Maurice Bailey in Saša Dončič sta delala začetniške napake v napadu, Omar Cook (32 točk) in Tadija Dragičević (23) pa sta z neverjetnimi trojkami to znala kaznovati. Rdeče-beli so s serijo 12:0 povedli z 91:83 in tekma v Pionirju je bila odločena.

Ob polčasu vodstvo Ljubljančanov
Zmaji so dobro začeli tekmo in večino prve četrtine držali korak z gostitelji. Toda slabi obrambni predstavi Olimpijinih centrov Mirze Begića in Hasana Rizvića sta Elmedinu Kikanoviću (14 točk) omogočili precej lahkih košev, delni izid je bil 10:0 in tik pred koncem prvega dela je bilo 26:18. Na začetku druge četrtine je kapetan Marko Milič (19 točk) hitro poskrbel za izenačenje (31:31), razigral se je še Ronell Taylor in na odmor so varovanci Aleksandra Džikića odšli s petimi točkami naskoka.

Hitro zapravili 10 točk naskoka
Drugi polčas se je za Ljubljančane začel sanjsko, saj je Goran Dragič s trojko v 23. minuti zadel za vodstvo s 53:43. Prednost je hitro skopnela, še pred koncem tretje četrtine so gostitelji izenačili. Cook je s trojko ob sireni izid poravnal (66:66), ob izvajanju s strani pa je imel na voljo le 1,8 sekunde! Gostitelji so s sedmimi zaporednimi točkami prevzeli pobudo (75:71). Olimpija je še povedla za štiri točke, nato pa so sledile črne zadnje štiri minute.

Druga tekma bo v soboto v Tivoliju, morebitna tretja pa v ponedeljek v Beogradu.