Robert Troha je bil najučinkovitejši pri domačih košarkarjih. Foto: KZS
Aleksandra Sekuliča na Slovanovi klopi čaka še veliko dela. Foto: RTV SLO
DeMarco Johnson
DeMarco Johnson se vrača v Ljubljano. Foto: RTV SLO
Slovan nemočen proti Hemofarmu

Slovenski prvaki so v Domžalah proti Zadru (83:90) že v 6. minuti zaostajali za 11 točk (7:18), po dveh trojkah Roka Stipčevića pa že za 15 (18:33) v 12. minuti. Gledalci so oživeli v 25. minuti, ko so gostitelji po petih zaporednih točkah Laškeviča prek Mihe Zalokarja povedli prvič na tekmi - 54:53. Sledila je tesna tekma, ki se je dokončno prelomila v 38. minuti. Takrat so gostje povedli za deset in priložnosti za četrto zaporedno zmago niso več izpustili iz rok.

Johnson spet na slovenskih parketih
Slovanovi košarkarji bodo pot proti sredini lestvice po porazu proti Hemofarmu (80:97) iskali z novo okrepitvijo -DeMarcom Johnsonom. 32-letni center je v drugi polovici sezone 2005/06 igral pri Unionu Olimpiji, Slovanov direktor Janez Maher pa je za MMC potrdil, da bo 204 cm visoki igralec na Kodeljevem ostal do konca sezone.

Slovan ni imel večjih možnosti
Hemofarm je velik del posla k šesti zmagi sezone naredil že v prvi četrtini, ki jo je dobil z 18:31. Gostitelji so se po petih zaporednih točkah Dejana Mlakarja približali na 52:58, vendar so gostje v zadnji četrtini povedli z najvišjo prednostjo na tekmi, 23 točk (61:84). Neustavljiv je bil gostujoči center Vladan Vukosavljević (29), lep delež sta k zmagi prispevala tudi slovenska košarkarja Goran Jagodnik (14) in Nebojša Joksimovič (12).