Ljubljanska ekipa tudi v novem letu nadaljuje negativen niz, v letošnji sezoni še ni zmagala v gosteh. Z zmago se je Zadar vsaj za nekaj časa nekoliko oddaljil od mest, ki vodijo v izpad iz najelitnejšega regionalnega tekmovanja oz. kvalifikacij za mesto v Ligi ABA v prihajajoči sezoni. Ti dve nehvaležni mesti zdaj zasedata slovenska predstavnika.

Povratnik po poškodbi, Miha Lapornik, je bil na koncu z 18 točkami (4/7 za 3) najboljši strelec Petrola Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Petrol Olimpija je bila kljub 19 izgubljenim žogam v igri za zmago vse do konca, popustila je v podaljšku, in desetemu porazu se ni mogla izogniti.

Pri Zadru je Mario Little dosegel 21 točk, pri Olimpiji pa je bil najbolj razpoložen Miha Lapornik z 18 točkami.

Naša zmaga na obračunu z Zadrom bi bila znova povsem zaslužena. Kljub temu pa je za nas to nova tekma, na kateri smo prikazali dobro in borbeno predstavo, a na koncu dvoboj izgubili. Zagotovo nas čaka še veliko dela, saj moramo ugotoviti, zakaj se nam to dogaja. Gremo naprej.
Saša Nikitović, trener Petrola Olimpije

Vrnitev zmajev v tretji četrtini
Zadar je vodil večino prvega polčasa, imel je 7 točk naskoka (31:24), Olimpija pa je nanizala štiri trojke, dve je prispeval Roko Badžim, in po dolgem času je prevzela vodstvo (34:35), a do konca polčasa so gostitelji znova povedli (39:37).

Tretjo četrtino so zmaji slabo začeli, košarkarji Zadra so povedli z najvišjo prednostjo 11 točk (53:42). A zmaji se niso predali, z delnim izidom 10:0 so ujeli nasprotnike (53:52).

Zadar v podaljšku bolj zbran
V odločilni četrtini je Olimpija znova ujela goste - ti so povedli za 5 točk, po košu Jonesa in atraktivnem zabijanju Luke Šamanića (60:59). Po trojki Aleksandra Lazića so zmaji izenačili (62:62). Ravno Lazić je bil natančen v pomembnih trenutkih, po košu in zadetem prostem metu je Olimpija vodila za tri (69:72). Olimpija je po zadetih prostih metih Lapornika vodila za štiri (71:75), do konca je bilo še 36 sekund. Potem ko je Lapornik zgrešil polaganje, je tega unovčil Luka Žorić in dobre štiri sekunde pred koncem je bil izid izenačen (75:75). Po napaki Olimpije je imel Little celo priložnost, da Zadru zagotovi zmago v rednem delu, a z razdalje ni zadel.

V podaljšku je Zadar pokazal več zbranosti, kaznovali so napake in zgrešene mete gostov ter se na koncu veselili zmage.

+30 za Crveno zvezdo
V Novem mestu tekma ni bila tako zanimiva, saj so Beograjčani, edina neporažena ekipa v letošnji sezoni, upravičili vlogo favorita in zanesljivo zmagali.

Pri gostih je blestel Marko Kešelj z 20 točkami (6/7 za tri). Met za tri točke je bil glavno orožje Beograjčanov, zadeli so jih 14. Pri Krki je bil s 13 točkami najboljši strelec Jure Balažič.

Krka je v prvem polčasu zaostajala za 12 točk, a je po treh zaporednih trojkah prepolovila zaostanek (21:29). Minuta odmora gostujočega trenerja je pomagala rdeče-belim, saj so naredili delni izid 10:0 (21:39). Strelski mrk Novomeščanov sta prekinila Luka Lapornik in Jure Lalić (25:39), a gostje so s tremi trojkami in delnim izidom 6:0 povedli za 20 točk (25:45). Do odmora so gostje prednost še povišali (31:52).

V tretji četrtini so Beograjčani vodili že za 27 točk (33:60), v nadaljevanju pa Krki ni uspelo zapretiti. Pri gostih se je v nadaljevanju razigral Kešelj, ki je zadeval trojke kot za stavo - z dvema zaporednima trojkama in ukradeno žogo je poskrbel za najvišje vodstvo gostov na tekmi - 31 točk (59:90), visokega vodstva pa gostje niso izpustili iz rok do konca.