Bogdan Bogdanović je v sijajni formi. Na dveh tekmah proti Panathinaikosu je dosegel 48 točk. Foto: EPA
Mike James
Mike James je bil z 22 točkami najučinkovitejši pri Pau. Foto: EPA
Adam Hanga, Kyle Hines
Dvoboj Adama Hange in Kyla Hinesa, ki je sekundo pred koncem dobil skok v napadu, nato pa s prostima metoma odločil tekmo. Foto: EPA

Od preboja na zaključni turnir, ki bo maja v Carigradu, lanska finalista loči še ena zmaga. Medtem ko bo moral CSKA delo opraviti v Vitorii, pa bo imel Fener v torek na domačem parketu priložnost, da pride med štiri najboljše.

Vrsti Željka Obradovića, ki je kar 13 let vodil Panathinaikos in ga popeljal kar petkrat na vrh Evrope, je na prvi tekmi uspel preobrat. Tokrat je bil dvoboj praktično vso tekmo izenačen. Sicer je Pao odlično začel dvoboj in po petih minutah je vodil s 16.6, toda hitro so Carigrajčani izničili razliko in že pred koncem četrtine izenačili izid. Pred koncem tretje četrtine so gostje povedli za sedem, toda na začetku zadnje je bilo ponovno izenačeno.

Šest minut in pol pred koncem je bilo 68:65 za Pao, nato pa je Fener naredil serijo 9:0, ko je pet točk dosegel Bogdan Bogdanović, ki je bil s 25 točkami prvi strelec tekme, vendar pa so se gostitelji 54 sekund pred koncem po košu Janisa Burusisa priključili na 76:75. Bobby Dixon je na drugi strani zadel dva prosta meta, prav Burusis pa je bil zatem tragični junak dvoboja. K. C. Rivers mu je 17 sekund pred koncem podal iz avta, grškemu centru pa je žoga ušla. Nato je končni izid s črte prostih metov postavil Kostas Slukas.

Hines mož odločitve v Moskvi
CSKA je v zadnjo četrtino vstopil z 12 točkami prednosti, takšna razlika (75:63) pa je bila še dobre štiri minute in pol pred koncem dvoboja. Vendar pa so nepopustljivi Baski ujeli priključek. Ob lovljenju rdeče armade, ki je vmes zaradi pete osebne napake ostala brez Nanda de Coloja, je izza črte zadel Rodrigue Beaubois, štiri točke pa je prispeval Johannes Voigtmann, ki je, ko je do konca ostalo še 37 sekund, zadel za 80:79. Na drugi strani je Aaron Jackson prodrl po koš in uspešno položil. 14 sekund je imela Baskonia za napad, Beaubois pa je takoj zadel izza črte in izenačil. Za zmago je na drugi strani metal Miloš Teodosić, a je zgrešil.

Odbito žogo je ujel Kyle Hines, nad njim pa je Nicolas Laprovittola, ko je odlični Američan skušal vreči na koš, napravil osebno napako. Hines pa je z dvema prostima metoma Moskovčanom zagotovil zmago. Beaubois je bil z 21 točkami prvi strelec tekme, Teodosić jih je na drugi strani dal 16. Jaka Blažič je za goste prispeval dve točki, ko je uspešno končal protinapad, na parketu pa je prebil dobrih devet minut.