Beograjčani so že od prve minute zaigrali s polno paro, dobili četrtino s 27:11, ob polčasu pa imeli že 25 točk prednosti (55:30). Tudi po odmoru igra ni stekla. Škripala je obramba, nič boljši ni bil napad.

Gostitelji so prepričljivo dobili tudi skok (32:19) in v 38. minuti vodili že 94:64. V zadnjem delu je slovenskemu klubu le uspelo ublažiti poraz v 18. krogu Jadranske lige.

Svetla točka debakla proti Crveni zvezdi je bil le Darren McLinton, ki je zbral 22 točk. Igralcem Olimpije se je še kako poznala odsotnost Marina Baždarića, ki ni nastopil zaradi vročine.

"Čestitam Crveni zvezdi. Čeprav smo imeli zelo malo časa za regeneracijo, sem pričakoval, da bomo lahko nudili boljši odpor. Po visokem zaostanku sem dal priložnost našim rezervnim košarkarjem, ki so jo dobro izkoristili, saj so ublažili poraz. Nosilce igre pa sem prihranil za sredino gostovanje v Sieni," je razloge za poraz navedel trener Olimpije Sašo Filipovski.

Geoplin Slovan je z odlično igro v zadnji četrtini premagal Reflex z 88:82. Miloš Paravinja je dosegel 21 točk, Simon Petrov pa 18. Laščani so slavili na gostovanju v Širokem Brijegu z 72:66. Helios je v obračunu ekip z začelja lestvice doma izgubil s Šibenko (83:96) in ostaja trdno zasidran na zadnjem mestu.