Luka Dončić in Dontaye Draper se veselita uspešne akcije Reala. Foto: EPA

Dončić, ki je v sredo zaradi manjše poškodbe izpustil gostovanje v Bambergu, je bil na igrišču 19 minut in zgrešil samo en met. Zbral je še tri skoke, eno podajo in dve blokadi ter bil s statističnim indeksom 23 najboljši igralec tekme. Največ točk pri Realu je sicer dosegel Sergio Llull, 20. Pri Milančanih je bil najučinkovitejši Krunoslav Simon z 20 točkami, Zoran Dragić pa je bil drugi strelec svoje ekipe s 13.

Emporio Armani, ki je pri dnu lestvice, se je dolgo upiral Realu. Ob polčasu je vodil s 46:49, po tretji četrtini pa z 69:73. Na začetku zadnje je Dončić s trojko znižal na 72:73, nato pa še na 74:76 in s svojim zadnjim košem na tekmi slabo minuto pred koncem potrdil zmago gostiteljev, ko je po ukradeni žogi z zabijanjem zadel za 91:85. Vmes je Llull prispeval trojko, s katero je Real prišel v vodstvo z 81:79.

Madridčani so zmagali šestič zapored in so na vrhu lestvice s 15 zmagami in petimi porazi izenačeni z moskovskim CSKA-jem, ki je z 80:77 ugnal Anadolu Efes.

79:93 (20:21, 23:32, 20:30, 16:10)
Rice 15; Larkin 18, Budinger 15 ... Blažič brez točk (0/0 za dve, 0/1 za tri) v 12 minutah.
OLYMPIACOS - BROSE BAMBERG
83:77 (24:13, 17:19, 24:24, 18:21)
Birch in Spanoulis po 15; Melli 14, Nikolića ni bilo v ekipi.
REAL MADRID - EMPORIO ARMANI
94:89 (22:18, 24:31, 23:24, 25:16)
Llull 20 in 9 podaj, Dončić 17 (2/3 za dve, 3/3 za tri, 4/4 prosti meti), 3 skoki, podaja in dve blokadi v 19 minutah, Carroll 16; Simon 20, Z. Dragić 13 (5/7 za dve, 0/3 za tri, 3/4 prosti meti) v 24 minutah.