Dragić te dni preživlja v Laškem, kjer fundacija z njegovim imenom že deveto leto organizira košarkarski kamp za otroke. Na njem z okoli 30 sodelavci skrbi, da 140 otrok, starih med devet in 15 let ter iz sedmih držav, dobi nova košarkarska in tudi druga življenjska znanja.
V zadnjih tednih je v medijih odmevala njegova odločitev, da dokončno pomaha reprezentanci v slovo. Po 16 letih v slovenskem dresu, z 90 nastopi je rekorder v tem pogledu, je Dragić pojasnil, da številnim lepim spominom v dresu Slovenije navkljub odločitev ni bila pretežka.
"Takoj po evropskem prvenstvu sem nekako vedel, tako da ni bilo nobenega pretiranega razmišljanja," je dejal 37-letni Ljubljančan. "To preprosto začutiš, ko enkrat gre strast do treningov, točno veš, koliko je ura. Veš, da je čas za umik," je pojasnil svoje razmišljanje.
Ob tem je ponovil, da mu kljub nepričakovanemu izpadu Slovenije v četrtfinalu proti Poljski lani ni žal za odločitev, da se pridruži reprezentanci na EP-ju. Na prvenstvu je Slovenija branila naslov iz Carigrada leta 2017, ko je kot kapetan in najkoristnejši igralec prvenstva popeljal reprezentanco do zgodovinskega zlata. "Če pa ne bi zaigral, bi me pa grizla misel, kaj bi lahko bilo," je dejal o lanskem EP-ju.
"Po mojem mnenju je prišlo do nekih nesoglasij"
Te dni odmeva tudi slovo njegovega nekdanjega reprezentančnega soigralca Radoslava Nesterovića iz vrst Košarkarske zveze Slovenije (KZS). Na novico o odstopu Nesterovića kot generalnega sekretarja se je odzval že na Instagramu s pripisom, da je "dobrota sirota". Ob tem je dejal, da ni želel poslati kakšnega globljega sporočila.
Odhod Nesterovića označuje kot veliko izgubo za KZS. "Rašo je bil nekako arhitekt tega reprezentančnega mozaika. Pod njegovim vodstvom so se nehale dogajati odpovedi reprezentantov, z njim so zmeraj vsi prišli igrat, vedno je bila dobra kemija. V košarkarskem smislu je vedno delal dobre poteze, pripeljal je Igorja Kokoškova (v času zlate generacije), potem naturaliziral Anthonyja Randolpha in Mika Tobeyja," je naštel.
Kot je dodal, bo težko zapolniti velike čevlje Nesterovića na tem mestu, a ocenil, da to ne bi smelo vplivati na osredotočenost reprezentance pred SP-jem. "Rašo najbolj ve, zakaj se je to zgodilo prav v tem trenutku. Po mojem mnenju je prišlo do nekih nesoglasij in mogoče ni videl več poti naprej. Moramo spoštovati njegovo odločitev. Če me pa vprašate, jaz se s tem ne strinjam. Sam bi mu rekel, naj še nadaljuje, ampak to je njegova osebna odločitev, ki jo moramo spoštovati."
Po poškodbi kolena imel operacijo
Dragić se te dni sicer ukvarja z iskanjem delodajalca v Ligi NBA, kjer želi odigrati še eno sezono pred tekmovalnim pokojem. Za zdaj še ne ve, za kateri klub bo v prihodnji sezoni nastopal, a njegova želja je jasna. "Želim iti v Miami. Tam sem doma, tam hodita otroka v šolo."
Lansko sezono v najmočnejši ligi na svetu je opisal kot težko. "Dobro sem igral do sredine sezone, potem se je zgodila poškodba kolena," je dejal in razkril, da je zaradi te imel tudi poseg. "Imel sem tudi operacijo kolena. Tega nihče ne ve, tako da – zdaj veste."
Pogovori trenutno sicer potekajo z več klubi. "Čakamo, da se tržnica v Ligi NBA odvije. Glavno vprašanje zdaj je, kam bo šel Damian Lillard. Ko se bo to rešilo, se bo tudi za druge igralce sprostilo. Trenutno smo v pogovorih z nekaj klubi, ampak novica bo znana v nekaj dneh," je napovedal skorajšnjo informacijo o novem delodajalcu.
Po koncu klubske kariere želi nato delo nadaljevati v košarki. V kakšni vlogi, še ne ve. "Veliko razmišljam o tem. Vsak dan je nova ideja. To ni lahka odločitev, edino, kar vem, je, da bi rad ostal v košarki, rad bi delal z mladimi," je dejal kapetan zlate generacije. In sklenil: "Rad bi delal v nekem klubu, v Ligi NBA. Ne kot trener, ampak morda bolj v ozadju, v športnem vodstvu kakšnega kluba."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje