Goran Dragič je dobro igral tudi v obrambi, kjer je bil zadolžen za argentinskega zvezdnika Manuja Ginobilija (7 točk v 31 minutah). Foto: Reuters
Tim Duncan je s 34 točkami postavil rekord sezone. Foto: Reuters
Kljub zlomljenemu prstu se je Kobe Bryant brezkompromisno podajal tudi v prodore. Foto: EPA

Slovenski reprezentant je v 25 minutah iz igre metal 7/9, od tega 4/5 izza črte, svojo predstavo pa začinil še s tremi podajami in skokom brez izgubljene žoge. Amare Stoudemire je dosegel 28 točk in 14 skokov, Steve Nash 25 in 13 podaj, pri gostih pa je bil poleg Rogerja Masona (19 točk, 5 trojk) edini razpoložen Tim Duncan (34, 14 skokov), ki ga je presentil prav Dragič: "Steve in Amare sta naredila tisto, kar delata po navadi. Malce pa nas je šokiral Dragič." Prejšnji rekord Dragiča je bil 15 točk proti Orlandu.

Trojka Dragiča, po kateri Spursi niso prišli blizu
Njegova trojka šest minut pred koncem je popeljala Phoenix do vodstva 100:90. Od takrat se Spursi, ki so po zaostanku 20 točk prišli na začetku zadnje četrtine na -1, niso približali na manj kot 9 točk razlike. Dragič je v prvem polčasu, ki so ga Sunsi dobili za 15 točk, dosegel 11 točk. "Gogi" je igral na položaju branilca strelca namesto poškodovanega Jasona Richardsona, ki je sicer začel tekmo, a igral le 22 minut. "Zame je ta položaj malce drugačen, toda Steve tako ali tako vedno najde proste igralce," je povedal Dragič.

"Gogi" meče v višjem loku
"Zadnje štiri dni je pri meni na obisku moj trener iz Srbije. Veliko sva delala na metu. Pred tem moj lok pri metu ni bil tako visok. Danes sem se počutil izvrstno. Lok je bil višji," se je po tekmi v soju žarometov prvič v svoji NBA-karieri kopal Dragič. Phoenix, ki je iz igre metal več kot 50-odstotno, doma v tej sezoni še ne pozna poraza (9:0).

17 točk Udriha
Izkazal se je tudi drugi slovenski organizator igre v Ligi NBA Beno Udrih. Savinjčan je proti Portlandu dosegel 17 točk in 5 podaj, kar pa Sacramentu ni pomagalo do zmage v Portlandu. Trailblazersi so slavili s 95:88.

Kljub zlomljenemu prstu 42 točk Bryanta
Kobe Bryant
je v Chicagu kljub zlomljenemu prstu dosegel 42 točk. Los Angeles Lakersi so zmagali s 96:87, Saša Vujačiča pa trener Phil Jackson ni posall na parket.

Vrnitev McGradyja
Houston je s 107:96 odpravil Detroit, tekmo pa je zaznamovala vrnitev Tracyja McGradyja, ki je po poškodbi zaigral prvič po 9. februarju. V 8 minutah je dosegel 3 točke.

Tekme 15. decembra:
PHOENIX - SAN ANTONIO 116:104
Stoudemire 28 in 14 skokov, Nash 25 in 13 podaj, Dragič 18 (7/9), 3 skoki in podaja v 25 minutah; Duncan 34 in 14 skokov, Mason 19, Parker 15.

PORTLAND - SACRAMENTO 95:88
Aldridge in Roy (10 podaj) po 25; Evans 19, Thompson 18, Udrih 17 (7/15) in 5 podaj v 31 minutah.

CHICAGO - LA LAKERS 87:96
Deng in Rose po 21, Noah 20 skokov; Bryant 42, Bynum 11, Vujačič ni igral.

MIAMI - TORONTO 115:95
Beasley 28, Wade 19, Wright 16; Bosh 28, Bargnani 14, Nesterovič 4 (2/3) in 2 skoka v 8 minutah.

CLEVELAND - NEW JERSEY 99:89
James 23, O'Neal in Ilgauskas po 16; Lopez (15 skokov) in Harris po 22.

CHARLOTTE - NEW YORK 94:87
Jackson 24, Wallace 21; Duhon 18, Lee in Chandler po 16.

HOUSTON - DETROIT 107:96