Zoran Dragić je Zadru natresel 16 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vlado Ilievski
Vlado Ilievski je bil edini košarkar zeleno-belih, ki je dosegel dvomestno število točk (19). Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka in Olimpija se z uspešnimi igrami v Ligi NLB borita za uvrstitev na zaključni turnir regionalne lige. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

(Visoka) zmaga Novomeščanov je pričakovana, saj je Zadar ob Crveni zvezdi najslabše moštvo lige. Varovanci Aleksandra Džikića so vse dvome o razpletu tekme razblinili že v 1. četrtini, ki so jo dobili kar s 34:11. Visoko prednost so nato gladko zadržali. Zoran Dragić je bil s 16 točkami najučinkovitejši pri domačih.

Začela Špan in Bertrans
Precej težje delo je imela Union Olimpija v Podgorici. Zmaji so si namreč pred tekmo delili 4. mesto z Budućnostjo, zato zmaga proti neposrednemu tekmecu za zaključni turnir šteje dvojno. Trener Ljubljančanov Jure Zdovc je začel s peterko, v kateri sta bila tudi mlada Jan Špan in Latvijec Davis Bertrans, medtem ko na rahlo poškodovanega Saša Ožbolta, ki ima težave z gležnji, ni mogel računati.

Prvo vodstvo Olimpije v 34. minuti
Domači so vodili ves prvi polčas, nekajkrat za +8. V 27. minuti je prednost Budućnosti narasla že na +13 (52:39). Gostje so nato le strnili vrste in do odmora ujeli priključek (56:52). Predvsem po zaslugi Špana, ki je dosegel zadnjih pet točk v 3. četrtini. Bertrans je v 34. minuti zadel trojko za sploh prvo vodstvo (58:59) Olimpije na tekmi.

Ilievski ohranil mirno roko
Nadaljevanje je znova pripadlo Budućnosti, ki je v 37. minuti ušla na +7 (68:61). A Olimpija se ni predala in po dveh zaporednih trojkah Gorana Jagodnika 80 sekund pred koncem preobrnila izid (68:69). V razburljivi zadnji minuti je Vladimir Dragičević najprej zadel prosta meta, 13 sekund pred koncem pa je z enako mero odgovoril še Ilievski (71:70). Budućnost je v zadnjem napadu poskusila dvakrat, a sta tako Nikola Otašević kot tudi Popović zgrešila.