Vladimir Panić je prispeval kar 26 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matej Krušič je v Šoštanju dosegel dvojni dvojček. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Med tednom so zmaji izgubili v mestnem derbiju na Kodeljevem, ko je bil boljši Geoplin Slovan, zdaj pa so morali premoč priznati še Laščanom. Tokrat je igral tudi Vlado Ilievski, še naprej pa je poškodovan Kenny Gregory. Prvo ime uspeh Zlatoroga je bil srbski košarkar Vladimir Panić, ki je prispeval 26 točk.

V zadnjem napadu Olimpije za izenačenje pa se je izkazal mladi naturalizirani slovenski reprezentančni center Alen Omić, ki je z blokado zaustavil Saša Ožbolta. 18-letni Omić je dosegel 10 točk, dve več pa je v statistiko vpisal njegov vrstnik Ljubljančan Jaka Brodnik.

7 sekund pred koncem Panić zadel izza črte
Trener Jure Zdovc je opozarjal pred tekmo o nevarnosti najboljšega moštva rednega dela državnega prvenstva. Poleg tega je še dejal, da je Olimpija že s porazom na Kodeljevem izpolnila bonus spodrsljajev in si novih ne sme več privoščiti. Srečanje je bilo praktično vseskozi izenačeno, manjšo pobudo pa so ves čas imeli gostje.
Pred zadnjo minuto je bil izid poravnan na 71. Sedem sekund pred koncem tekme je najboljši strelec državnega prvenstva Panić zadel izza črte. Goran Jagodnik je nato žogo vrgel skozi vso igrišče Ožboltu, ta je pod košem metal za izenačenje, a ga je zaustavil Omić.

Novomeščani ostajajo neporaženi
Krka je zanesljivo slavila na Polzeli (60:79) in ostaja neporažena v Ligi Telemach za prvaka. Odločilno prednost so Novomeščani naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 18 točkami razlike. Prvi strelec tekme je bil Goran Ikonić s 15 točkami.
Na krilih uspeha proti Olimpiji so košarkarji Geoplina Slovana zmagali v Šoštanju (60:78) in tako slavili drugič zapored. Jaka Blažič je prispeval 19 točk, Matej Krušič pa se je izkazal z dvojnim dvojčkom (12 točk, 11 skokov).