Terry Williams je v 32 minutah dosegel 26 točk. Foto: Liga UPC Telemach
Košarkarji Heliosa
Košarkarji Heliosa so si skupaj z Olimpijinimi že zagotovili nastop v polfinalu in udeležbo v naslednji sezoni Lige NLB. Foto: RTV SLO
Zlatorog do zmage na Kodeljevem

Za goste se je 12. krog skupine za prvaka Lige UPC Telemach razpletel sanjsko. Ob porazu neposrednega konkurenta Elektre Esotech v Škofji Loki so proti varovancem Aleksandra Sekuliča slavili zasluženo po podaljšku s 100:96 in ostali v boju za končnico. Laščani so v tretji četrtini po delnem nizu 20:2 nadoknadili 13 točk zaostanka in povedli s 57:52. Mario Moore je za gostitelje s trojko izsilil dodatnih 5 minut, v katerih pa je ekipa Zorana Martiča prevladovala.

Sekulič: Zakal boljši sodniki v Postojni
"Kljub temu, da vem, da je v Združenju prvoligašev prišlo do dogovora, da sodnikov trenerji v izjavah ne bomo omenjali, odgovornim postavljam vprašanje, zakaj so na tekmi kvalifikacij za ligo UPC Telemach v Postojni bili delegirani boljši sodniki kot na tokratnem izjemno pomembnem dvoboju na Kodeljevem," se je po tekmi spraševal domači trener Sekulič.

Elektra šest minut 2. četrtine brez koša
Elektra je v Škofji Loki doživela mrk v zadnjih šestih minutah druge četrtine, ko ni dosegla niti koša. Gostitelji so naredili delni niz 18:0 in povedli z 42:30, česar pa ekipi Bojana Laziča ni uspelo nadoknaditi.