Goran Jagodnik je Unionu Olimpiji nasul 20 točk. Foto: Drago Perko

Olimpija se je v Vršcu sicer dobro upirala tretjeuvrščeni ekipi Lige NLB, toda na koncu le morala podpisati predajo s 94:89. Domžalčani so doma izgubili proti Splitu s 85:91 in po 17 krogih ostajajo pri samo treh zmagah.

Vso tekmo lovili nasprotnika
Zmaji so izgubili stik z nasprotnikom sredi druge četrtine in odšli na odmor s 7 točkami zaostanka. Hemofarm je po zaslugi Rawla Marshalla (28 točk) in slovenskega reprezentanta Gorana Jagodnika (20) na začetku drugega dela ušel na 11 točk prednosti, a se varovanci Aleksandra Džikića niso predali.

Tri trojke v dveh minutah
Po mučnem lovljenju so se z dvema trojkama Jasmina Hukića v 34. minuti približali na -3 (80:77). Vztrajanje pri conski obrambi pa se ni izplačalo. Hemofarm je zadel tri trojke v dveh minutah, povedel z 91:79 in srečanje mirno pripeljal do konca. Najboljši zmaj je bil z 22 točkami Maurice Bailey. Ljubljančani so tako izgubili še četrtič letos in drugič, odkar je moštvo prevzel Džikić.

Garnett prerešetal koš Heliosa
Helios je vodil večino srečanja, v 26. minuti imel 12 točk naskoka (62:50), nato pa v zadnji četrtini nerazumljivo pustil pobudo gostom. Razigrana Marlon Garnett (34 točk, 7 trojk) in Damjan Rudež (23) sta neusmiljeno polnila domžalski koš in Dalmatinci so v 36. minuti že vodili za štiri. Domžalčani so minuto pred koncem izenačili na 84, vendar je s trojko odgovoril Garnett, Split pa je zmago potrdil s črte prostih metov. Pri Heliosu je bil z 18 točkami najučinkovitejši Domen Žerak.

Dober odpor Slovana
Na edini nedeljski tekmi se je Geoplin Slovan v Beogradu dobro upiral vodilnemu Partizanu, na koncu pa klonil s 87:74. Beograjčani so imeli pred zadnjo četrtino le dve točki naskoka.