Goran Dragič se v moštvu Memija Bečiroviča vsakič boljše počuti. Foto: Reuters
Jasmin Hukić
Po slabših predstavah na začetku sezone se je forma Jasmina Hukića začela vzpenjati. Foto: EPA
Slobodan Subotič
Slobodan Subotič je po Slovanu v sredo tokrat uspel ugnati še slovenske prvake iz Domžal.
Hukić zrežiral zmago zmajev

Gostitelji so v naletu in so tudi brez še vedno obolelega Marka Miliča zasluženo dosegli tretjo zaporedno zmago. Zmaji so nadzorovali potek tekme, prvič pa občutneje povedli v 26. minuti z izidom 59:50.

Imeli odgovor na gostujoče znižanje
Gostje so še uspeli znižati na štiri točke zaostanka (59:55), vendar so gostitelji odgovorili z delnim nizom 10:2 (69:56) in slavili proti uglednemu nasprotniku, ki ima v svojih vrstah tudi slovenska reprezentanta Gorana Jagodnika in Nebojšo Joksimoviča. Zadnji je bil z 12 točkami drugi gostujoči strelec za Vladanom Vukosavljevićem, ki je tip igralca, ki ga Memi Bečirovič pred evroligaškimi obračuni v svoji ekipi najbrž še najbolj pogreša. Robustni center je dosegel 21 točk.

Pri zeleno-belih je pet igralcev doseglo vsaj 10 točk, največ nekdanji igralec Hemofarma Jasmin Hukić (17). Miličevo vrzel je dobro zapolnil Chris Booker s 14 točkami in petimi skoki.

Domžalčani brez Trohe in brez moči
Na Gripah so se slovenski prvaki iz Domžal brez obolelega Roberta Trohe, prvega strelca Domžalčanov na zadnjih dveh tekmah, gostiteljem upirali le v prvem polčasu. Na odmor so odšli z zaostankom sedmih točk (42:35), Subotičevi varovanci pa so imeli tretjo zaporedno zmago, v sredo so na Kodeljevem ugnali tudi Geoplin Slovan, varno v rokah tudi v nadaljevanju. V 28. minuti so po koših Marlona Garnetta vodili s 67:51.

Slovan proti Partizanu brez moči
Slovan je bil na Kodeljevem proti Partizanu povsem nemočen (61:81) in je doživel še drugi zaporedni poraz. Jaka Klobučar se v 21 minutah ni vpisal med strelce, Kodeljevčani pa so s črte prostih metov imeli le 51-odstoten met (18/35). Že po tretji četrtini je bil zaostanek domačih velik kar 26 točk (40:66).