Lawrence Roberts je zadel dve trojki iz treh poskusov in bil s 14 točkami prvi strelec Efes Pilsna. Foto: EPA
Igor Rakočević (s povprečjem 18,4 točke po petih krogih prvi strelec Evrolige) je v prvem polčasu dosegel 10 točk, nato pa ni več zadel. Foto: Sandi Fišer
Lawrence Roberts, Kevinn Pinkey in Vlado Ilievski
Efes Pilsen je skok dobil s 37:27. Foto: EPA
Marque Perry in Bootsy Thornton
Marque Perry je bil na parketu 10 minut, vendar v ključnih trenutkih žoga pri njem ni bila varna. Foto: EPA
Turki s trojkami pokopali Union Olimpijo

Nachbar (8 točk v drugem polčasu, skupaj 10) je bil v 36. minuti dvakrat uspešen izza črte in prednost turške ekipe je narasla na sedem točk. Serijo trojk sta nadaljevala Lawrence Roberts (s 14 točkami prvi strelec gostiteljev) in Sinan Guler, zaloga 10 točk prednosti pa je bila za zadnji dve minuti in pol dovolj.

Perasović zadel z agresivno obrambo
Union Olimpija, ki bi si z novim uspehom verjetno že zagotovila nastop med 16 najboljšimi evropskimi ekipami, je bila dolgo v igri za zmago, v tretji četrtini je celo povedla za osem točk, potem ko je izkoristila skoraj petminutni strelski mrk Efes Pilsna in bila uspešna z igro na centra Giorgija Shermadinija. Toda trener Velimir Perasović se je takrat odločil za agresivno obrambo na robu prekrška in zmedel Olimpijine branilce, izkoristil pa tudi težave Kevinna Pinkneyja, ki je hitro dobil četrto osebno napako.

Da le ne bi bil Tuncerijev koš usoden ...
Najboljši strelec tekme je bil Kenny Gregory (16 točk). Union Olimpija je z drugim porazom sezone zdrsnila na 3. mesto v skupini D. Škoda, da je bil poraz višji, kot je bila Olimpijina zmaga v Stožicah (95:90). Kerem Tunceri je s polaganjem prav v zadnji sekundi postavil končni izid, ki bi lahko bil usoden pri določanju potnika v drugi del tekmovanja. Nič kaj koristna ni niti zmaga Valencie v Atenah (69:73), potem ko so Španci zadnjo četrtino dobili z 12:25.

FILM TEKME
Prva četrtina (22:16): Manjkale točke branilcev
Začetna postava Olimpije: Markota, Pinkney, Gregory, Ožbolt, Ilievski. Uvodne minute so bile dinamične z nekaj hitrimi protinapadi. Igor Rakočević je takoj zadel trojko. Damir Markota je svoje prve štiri mete zadel, Vlado Ilievski zgrešil. Ko je turško moštvo, tudi z Boštjanom Nachbarjem na parketu, poskusilo s 'presingom' po vsem igrišču in si priborilo žogo, je bil Jure Zdovc ob izidu 20:14 prisiljen zahtevati minuto odmora. Zdovc je precej menjal in preizkusil tudi centrsko navezo Jagodnik-Shermadini.

Druga četrtina (14:19): S trojkami držali priključek
Rakočević je s svojo deseto točko povišal na 25:16, devet točk razlike pa je bilo tudi v 13. minuti (29:20). Nachbar je z blokado ustavil protinapad Saša Ožbolta. V 16. minuti je Olimpija le zadela prvo trojko (Ilievski), ko je bil izza črte natančen še Markota, je bilo ljubljansko moštvo spet zraven (30:28). Pinkney je nato zgrešil pod košem in naredil že tretjo osebno napako. Toda Efes pred polčasom ni ušel. Sašo Ožbolt je s trojko postavil izid polčasa: 36:35.

Tretja četrtina (16:19): Rakočević brez točke
Olimpija je odlično začela drugi polčas in z dvema zabijanjema povedla s 36:39, prednost pa povečala na 36:41. Ožbolt je dobro pokrival Rakočevića. Po skoraj petih minutah igre v drugem delu so gostitelji le zadeli. Z igro pod obroč, kjer se je odkrival Shermadini, se je razlika obdržala pri okrog petih točkah. Jagodnikova trojka je prinesla vodstvo 46:54, takrat pa se je v napadu ustavilo in Efes Pilsen je z delnim izidom 6:0 (štiri točke je dosegel Kerem Gonlum) približal na 52:54.

Četrta četrtina (30:24): 4 zaporedne Efesove trojke
Pinkney se je vrnil na parket, vendar hitro dobil četrto osebno napako. Efes Pilsen je po dolgem času povedel (60:58). Organizator igre Marque Perry je dvigoval pritisk Olimpijinim navijačem, saj je ob agresivni turški obrambi izgubljal žoge. Ko sta se zapletla še Ožbolt in Markota, se je Efes Pilsen odlepil na 66:60. Načrt trenerja Perasovića z agresivno obrambo na robu prekrška onemogočiti tekmeca je povsem uspel (delni izid 10:2). Ilievski je pravi trenutek zadel trojko, toda Nachbar je vrnil z dvojno mero (72:65). Serijo trojk sta nadaljevala Lawrence Roberts in Sinan Guler, zaloga 10 točk prednosti pa je bila za zadnji dve minuti in pol dovolj.

Po novem porazu v Evroligi (boljši je bil Armani Jeans Milano) je CSKA odpustil trenerski dvojec Duško Vujošević-Sašo Filipovski. Več tukaj.

69:73 (11:11, 17:15, 18:11, 12:25)
Sato 19, Perperoglou 11; De Colo 14, Savanović in Claver po 12.

ARMANI JEANS MILANO - CSKA MOSKVA
71:65 (11:16, 20:12, 17:17, 23:20)
Jaaber 18, Mancinelli 15, Mordente 11; Gordon 16, Sokolov 11 ... Smodiš 8 (za dve: 1/4, za tri: 1/1) in 3 skoki v 16 minutah.

68:62 (23:14, 21:15, 10:14, 14:19)
Milosavljević 19, Lafayette 12, Klobučar 2 (1/2 za dve) v 6 minutah; Begić 19 (5/10 za dve) in 5 skokov v 25 minutah.

67:68 (9:19, 21:12, 21:22, 16:15)
Jacobsen 15, Roberts 13; Washington 17, Smith 16, Dašić 9.

CHARLEROI - UNICAJA
79:74 (19:16, 22:19, 15:22, 23:17)
Mallet 21, Santiago 15; Freeland 14.

REAL MADRID - OLYMPIACOS
82:68 (24:14, 18:20, 16:16, 24:18)
Rodriguez 19, Llull 16, Reyes 10; Teodosić 21, Spanoulis 11, Nesterović 10 (4/6 za dve) in 4 skoki v 24 minutah.

75:94 (13:24, 23:20, 21:27, 18:23)
Bogdanović 26, Radošević 14; Rubio 18, Ingles 16 ... Lorbek 9 (4/5 za dve, 0/1 za tri) v 14 minutah, Lakovič 0 (0/1 za dve, 0/2 za tri) v 6 minutah.