Klemen Prepelič je znova dokazal, da se razvija v odličnega košarkarja. Foto: Vladimir Nikolič
Alen Omić
Alen Omić je bil neustavljiv pod obema obročema. Foto: Vladimir Nikolič

Varovanci Zmaga Sagadina so na koncu precej gladko slavili (dve minuti pred zadnjo sireno so vodili s 84:70), čeprav so se jim Litovci na začetku zadnje četrtine približali le na dve točki zaostanka (65:63).
Dokončno jih je od zmage oddaljila trojka slovenskega kapetana Klemna Prepeliča z osmih metrov v zadnji sekundi napada za vodstvo s 77:68. Prepelič in Alen Omić sta dosegla po 20 točk, Marko Pajić pa 16.
Najvišja prednost 53:38
Slovenci so prikazali do zdaj najboljšo predstavo na prvenstvu in s kolektivno, borbeno in privlačno igro pred več kot 2.000 gledalci nadigrali vrstnike iz Litve, ki v mladinskih kategorijah sodijo med najobetavnejše ekipe na svetu.
Po prvem polčasu je Slovenija vodila z 42:30. Domača izbrana vrsta je tekmo začela z izidom 5:0 in bila z izjemo izenačenja na 15:15 vseskozi v prednosti. Na odmor je odšla z 12 točkami naskoka, kar je bila najvišja prednost v prvem delu. Najvišja na tekmi je bila pri izidu 53:38.
V ponedeljek proti Latviji
Slovenci so včeraj premagali Švedsko s 70:69, v četrtek pa Italijo z 81:68. V drugem delu, ki ga bodo začeli s štirimi točkami, se bodo pomerili z Latvijo (ponedeljek), Turčijo (torek) in Španijo (sreda). Vse tri tekme si boste lahko v prenosu ogledali na TV Slovenija 2. V četrtfinale v Stožice bodo iz šestčlanske skupine napredovale prve štiri reprezentance.

Slovenske košarkarice so kvalifikacije za članski EP 2013 končale z visokim porazom na Slovaškem. V Ružomberoku je bilo 93:54 (20:13, 22:13, 18:13, 33:15). Najboljše strelke: Sujova 16, Telemondova 15; Trebec 15, Piršič in Osterman po 11, Panić 6. Slovenke so že pred zadnjo tekmo ostale brez možnosti za uvrstitev na EP v Franciji, kamor potujeta Slovaška in Litva.

Skupina D, Domžale
SLOVENIJA
- LITVA
87:81 (17:15, 25:15, 23:28, 22:23)
2.000; Prepelič (11 podaj) in Omić (7 skokov) po 20, Pajić 16, Morina 9, Rojc in Lapornik po 6, Rupnik 5, Brodnik 3, Dimec 2; Cizauskas 16, Ulanovas 14.

ŠVEDSKA - ITALIJA
62:87 (24:18, 12:16, 12:25, 14:28)
Lestvica: Slovenija 6, Italija 5, Litva 4, Švedska 3.
Skupina A, Kranjska Gora

ČRNA GORA - NEMČIJA
55:71 (18:12, 15:22, 6:21, 16:16)
FRANCIJA - SRBIJA
67:70 (14:14, 17:11, 18:29, 18:16)
Lestvica: Srbija 6, Nemčija 5, Francija 4, Črna gora 3.
Skupina B, Kranjska Gora

ESTONIJA - UKRAJINA
69:72 (15:21, 16:18, 17:17, 21:16)

GRČIJA - RUSIJA
64:66 (16:19, 22:18, 20:9, 6:20)
Lestvica: Rusija 6, Grčija 5, Ukrajina 4, Estonija 3.
Skupina C, Domžale

TURČIJA
- LATVIJA
64:61 (20:17, 15:20, 6:9, 13:8) - po podaljšku

GRUZIJA - ŠPANIJA
49:111 (13:29, 12:25, 19:32, 5:25)
Lestvica: Španija 6, Turčija 5, Latvija 4, Gruzija 3.