Zoran Dragić je bil na parketu manj kot četrt ure, zbral pa je 12 točk. Foto: EPA

Baskonia je bila večino tekme v vodstvu, odločilno prednost pa si je nabrala v tretji četrtini, ki jo je dobila s 23:14. Dragić je bil drugi strelec ekipe za Tornikejem Šengelio, ki je zbral 15 točk.

Randolph in Carroll potopila Albo
Alba je v Berlinu izgubila proti madridskemu Realu s 97:103. Tekma je bila v prvem polčasu res nenavadna. Potem ko so Španci na krilih Anthonyja Randolpha in Facunda Campazza (v osmih minutah prve četrtine je zbral kar 11 podaj) gladko dobili prvo četrtino (25:41), so Nemci odgovorili v drugi (35:9). Tretjo četrtino je Real dobil kar z 29:11 in se na koncu veselil osemnajste zmage v Evroligi.

K njej sta s po 27 točkami strelsko največ prispevala Randolph in Jaycee Carroll, Campazzo pa je na koncu z 19 podajami izenačil rekord Evrolige. Pred njim je novembra 2015 v dresu Crvene zvezde proti Bayernu 19 podaj dal Stefan Jović.

Vodilni Anadolu Efes do nove zmage
Vodilni Anadolu Efes je s 96:91 odpravil Žalgiris. Gostje iz Kaunasa so po treh četrtinah vodili (63:65). Najboljši strelec tekme Shane Larkin (25 točk, prosti meti 11/11) je v zadnji minuti in pol dosegel šest točk.

24. krog:
ANADOLU EFES
– ŽALGIRIS
96:91 (19:20, 21:23, 23:22, 33:26)
Larkin 25 (prosti meti 11/11), Mičić 22 (3/5 za tri), Pleiss in Simon po 15; Leday 22 (3/3 za tri), Rivers 21.

ALBA BERLIN – REAL MADRID
97:103 (25:41, 35:9, 11:29, 26:24)
Giedraitis 17, Eriksson 12; Carroll (5/8 za tri) in Randolph (5/7 za dve, 5/8 za tri) po 27, Taylor 13, Campazzo 10 in 19 podaj.

OLYMPIACOS – CSKA MOSKVA
72:59 (20:15, 13:19, 21:4, 18:21)
Papanikolau 19, Rubit 13, Paul in Milutinov po 11; James 20 in 7 skokov, Hilliard 11.

BASKONIA – ASVEL
79:65 (20:13, 19:24, 23:14, 17:14)
Šengelia 15 in 9 skokov, Dragić 12 (1/2 za dve, 1/4 za tri, prosti meti 7/8) in 1 skok v 14 minutah; Payne 16.

HIMKI MOSKVA - CRVENA ZVEZDA
78:72 (28:18, 20:18, 16:15, 14:21)
Šved 22 in 9 podaj, Jerebko 19; Punter 20 (3/5 za tri), Štimac 10.

FENERBAHČE - MACCABI
77:78 (23:20, 17:21, 23:23, 14:14)
Williams 22, Kalinić in Slukas po 18; Hunter in Avdija po 13.

BAYERN - VALENCIA
59:66 (13:15, 17:9, 16:21, 13:21)
Monroe 15, Đedović 12 ... Šiško 4 (2/3 za dve, 0/1 za tri), 6 podaj in 2 skoka v 18 minutah; Doornekamp in Tobey po 11.