Gašper Vidmar je začel tekmo in v 22 minutah dosegel osem točk. Foto: EPA
Juan Carlos Navarro
Juan Carlos Navarro je bil z 20 točkami prvi strelec Barcelone ob zmagi nad CSKA-jem. Foto: EPA
Vidmar poskrbel za najboljše zabijanje kroga

Beograjčani so pred okoli 8.000 gledalci v Pionirju dobro odprli tekmo in sredi druge četrtine vodili že s 30:19. Toda Fenerbahče je po izgubljenem prvem polčasu (38:30) v tretji četrtini pokazal pravi obraz in preobrnil izid (57:60). K temu je najbrž pripomogla tudi izključitev "jezičnega" domačega stratega Duška Vujoševića pri 40:35.

Na začetku zadnje četrtine so se gostje odlepili na 68:61, nato pa prednost brez težav zadržali do konca. Blestel je Bojan Bogdanović, ki je dosegel 26 točk.

V drugem derbiju skupine A je Barcelona z Boštjanom Nachbarjem (7 točk) z 79:70 premagala moskovski CSKA.

Zoran Dragić (9 točk) je z Unicajo Malaga klonil pred münchenskim Bayernom (82:68), medtem ko je Mirza Begić prav tako dosegel devet točk za Olympiacos ob zmagi v Sieni (70:62).

EVROLIGA (M)
4. KROG

Skupina A

PARTIZAN - FENERBAHČE
78:88 (17:13, 21:17, 19:30, 21:28)
Lauvergne 20 in 10 skokov, Kinsey 18; Bogdanović 26, McCalebb 14 ... Vidmar 8 (iz igre 4/6) v 22 minutah.

BARCELONA - CSKA MOSKVA
79:70 (18:20, 17:20, 27:14, 17:16)
Navarro 20, Huertas 16 ... Nachbar 7 (iz igre 3/6) v 14 minutah; Micov 14.

82:68 (26:15, 17:17, 24:22, 15:14)
Delaney 19, Đedović 16; Granger 14 ... Dragić 9 (iz igre 3/10) v 22 minutah.

MONTEPASCHI SIENA - OLYMPIACOS
62:70 (11:20, 12:16, 19:18, 20:16)
English in Rochestie 13; Dunston, Spanulis, Lojeski in Begić 9 (iz igre 4/6) v 13 minutah.