Danny Green se je izkazal kot odlična okrepitev. Dosegel je 17 točk, od tega 12 v prvem polčasu, ko je z metom iz igre 6/9 približno držal ravnotežje. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleksandar Čapin
Organizator Olimpijine igre Aleksandar Čapin je dosegel le dve točki. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ratko Varda
Ratko Varda je bil s 16 točkami drugi strelec svoje ekipe, vendar je dopustil, da so imeli Barcelonini centri pogosto preveč prostora pod košem. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Najboljši igralec letošnjega evropskega prvenstva v Litvi Juan Carlos Navarro se ni preveč naprezal, je pa zadel tri trojke, ko je bilo to najbolj potrebno. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sašo Filipovski
Načrt trenerja Saša Filipovskega, da bi jim uspelo Barcelono omejiti pri 70 točkah, je spodletel. Priložnost za uspeh bo seveda treba iskati proti slabšim ekipam, kot je Barcelona. V naslednjem krogu bo v skupini D Olimpija gostovala pri Sieni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

9.000 gledalcev v Stožicah je upalo, da bo Olimpija podobno kot v lanski jeseni presenečala evropske velikane, toda Barcelona je enostavno nekaj razredov boljša in je lahko v drugem polčasu s pol moči držala prednost. Prva Olimpijina postava se je še lahko kosala in zadnjič vodila v 5. minuti, do odmora pa je Barcelona ušla na 11 točk. Tekma je bila zadnjič negotova pri izidu 40:47, nato so Katalonci dosegli osem točk zapored in razlika ni več zdrsnila pod 11 točk. Olimpija je zadela le dve trojki. Najboljša strelca sta bila s po 17 točkami Danny Green in Marcelinho Huertas.

Prva četrtina (19:24): Zaporedni trojki Navarra
Sasu Salin je po odlični predstavi v Beogradu dobil priložnost v prvi postavi. Erazem Lorbek je dosegel prvi koš na tekmi, uvodni Olimpijin napad pa je uspešno končal Ratko Varda. Spretni Danny Green je priboril vodstvo 6:5, nato je štiri točke dosegel Varda za 10:5. Zadovoljni gledalci so hitro spremenili razpoloženje, ko je sodnik Čapinu sporno dosodil nešportno osebno napako.

Barcelona je to izkoristila in po seriji 0:6 spet povedla. Toda Olimpija ni popuščala, še naprej je s čvrsto igro in dobro obrambo držala stik do izida 14:14. Navarro je po sedmih minutah s trojko vpisal svoje prve točke, že v naslednjem napadu je bil izza črte natančen še enkrat in razlika je bila v hipu šest točk (14:20). Najvišja prednost Barcelone je v prvi četrtini znašala 15:24, Olimpija pa je do konca četrtine s štirimi točkami spet ujela priključek.

Druga četrtina (11:17): Prednost narasla na 11
Pete Michael je s trojko povišal prednost gostov na 21:29, Green (s svojo deseto točko) in Thompson pa sta spet znižala zaostanek. Takrat je Olimpiji popustila zbranost in tekmeci so, tudi brez Navarra, izkoristili nekaj napak. Ušli so na 10 točk (25:35), njihov met za dve točki pa je bil zavidljivih 10/15.

Prednost se je do konca polčasa vrtela okoli desetih točk, ekipi pa sta na odmor odšli ob izidu 30:41, kar je bilo izenačeno najvišje vodstvo Barcelone. Union Olimpija v prvem polčasu ni zadela nobene trojke (0/6). Branilci Čapin, Salin in Woodside niso dosegli niti točke.

Tretja četrtina (21:20): Olimpija dobila četrtino
Huertas, z osmimi točkami prvi strelec Barcelone v prvem polčasu, je drugih 20 minut odprl s trojko, po košu Lorbka je semafor kazal že 30:46. Z delnim izidom 6:0 se je Olimpija vrnila v igro, gledalce sta navdušila Greenovo zabijanje in pozneje še Markotova trojka za znižanje na 40:47. Toda Eidson in Navarro sta vrnila z dvojno mero, Vazquez pa je z zabijanjem Barcelono v hipu "odpeljal" v varne vode (40:55). Filipovski je med minuto odmora svojim varovancem svetoval, naj bolje zapirajo prostor pod svojim obročem in naj napade prekinjajo s prekrški. Olimpiji se je uspelo spet približati na 11 točk, še več upanja pa je dobila tudi po trojki Benna Woodsida in uspešnem polaganju Jake Blažiča (51:61).

Zadnja četrtina (13:25): Na koncu popustila zbranost
Unionu Olimpiji v odločilni četrtini nikakor ni uspelo zaostanka znižati pod deset točk. Po prostih metih Thompsona je bilo v 33. minuti 56:67. Kosta Perović je uveljavil svojo višino v primerjavi s Thompsonom in dosegel štiri točke zapored, s hitrim protinapadom je Mickael slabih šest minut pred koncem Barcelono popeljal do vodstva 17 točk. Vse je bilo odločeno. Olimpija je poskušala s precej neizdelanimi napadi, za preobrat pa ni bilo nobenih možnosti. Dve minuti pred koncem je Barcelona prvič povedla za 20 točk (60:80).

Realova stotica v Belgiji
V skupini C je Anadolu Efes v Pionirju s 73:84 premagal Partizan, potem ko je turška ekipa tretjo četrtino dobila s 6:20. Saša Vujačić je dosegel 14 točk, od tega 12 v prvem polčasu. Derbi med Armani Milanom in Maccabijem je dobilo italijansko moštvo, za katerega je odlično igral Malik Hairston (met iz igre 9/13). Madridski Real je ob štirih točkah Mirze Begića s 76:100 v gosteh premagal Spirou Charleroi.

71:79 (24:20, 20:23, 11:21, 16:15)
Domercant 30, Jawai 11; McCalebb 17, Kaukenas 15, Andersen 13.

ASSECO PROKOM - GALATASARAY
72:76 (19:21, 18:11, 11:27, 24:17)
Motiejunas in Hrycaniuk po 15; Lakovič 21 (met za tri: 6/7; met za dve 1/2).

Skupina A:
FENERBAHČE - CAJA LABORAL
66:69 (20:12, 16:22, 12:19, 18:16)
Onan 16, Ukić in Gist po 10; Teletović 23, Bjelica 12, Seraphin 10.

CANTU - NANCY
80:69 (17:21, 27:23, 13:8, 23:17)
Cinciarini 15, Micov 14; Akingbala 20, Moerman in Batum po 13.

BILBAO - OLYMPIACOS
76:61 (18:11, 19:20, 23:18, 16:12)
Banić 22, Fischer 16; Gečevičius 15.

Skupina B:
ŽALGIRIS - CSKA MOSKVA
74:87 (16:25, 15:19, 21:23, 22:20)
Collins 18, Weems 16; Šved 19, Kirilenko 17, 15 skokov, 5 podaj in 4 blokade, Teodosić 16, Lavrinovič 12.

PANATHINAIKOS - UNICAJA MALAGA
98:77 (25:16, 27:33, 21:16, 21:16)
Diamantidis 17, Sato 16; Valters in Perić po 13.

BROSE BASKETS - ZAGREB
96:65 (29:19, 26:14, 28:20, 16:15)
Tucker 20, Slaughter 16; Simon 14, Garrett 11 ... Ožbolt 0 točk v 9 minutah.

Skupina C:
PARTIZAN - ANADOLU EFES
73:84 (28:27, 17:21, 6:20, 22:16)
Peković 21, Mačvan 14, Milosavljević 10; Kinsey 18, Savanović 17, Vujačić 14 (za dve 2/8, trojke 2/4, prosti meti 4/4) v 32 minutah.