Goran Jagodnik je bil z 19 točkami prvi strelec tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Damir Markota
Damir Markota je že v prvi četrtini dosegel osem točk. Na koncu je bil s statističnim indeksom 25 najboljši igralec. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Union Olimpija v 3. četrtini spet igrala slabo

Union Olimpija je v Stožicah pred 3.000 gledalci gostila uglednega tekmeca, ki je zaradi finančnih težav na neuglednem dnu lestvice Lige NLB, in rutinsko zmagala. Dosegla je prvih 10 točk na tekmi in ob polčasu, v katerem je Jure Zdovc preizkusil tudi rezerviste, vodila s 53:36. V tretji četrtini je, kot je to sezono že v navadi, sledil padec v igri in Crvena zvezda se je približala na sedem točk. Toda možnosti za preobrat v resnici ni imela - trener Jure Zdovc se je razjezil in gostitelji so ušli na 20 točk razlike (77:57). Goran Jagodnik je dosegel 19 točk, od tega 15 v prvem polčasu. Dobro je zadeval Damir Markota (15 točk).

Krka v napadu povsem razglašena
Partizan je pred skoraj 4.000 gledalci v Pionirju že v 12. minuti vodil s 27:10, toda Krka je dosegla naslednjih 11 točk. Slovenski prvaki so bili zadnjič pod 10 točkami zaostanka v 26. minuti (44:35), nato pa sta trojki zadela Petar Božić in Dragan Milosavljević. Še pred zadnjo četrtino je Partizan ušel na 61:42. Krka je imela met iz igre vsega 14/48. Razpoložen je bil le Goran Ikonić, ki je dosegel 14 točk.