Za Gorana Jagodnika tekma nikoli ni izgubljena: v ključnem trenutku je zadel trojko in na koncu zadeval še s črte prostih metov. Foto: EPA
Morris Finley in Vlado Ilievski
Ameriški branilec Morris Finley je povzročal precej težav Olimpijini obrambi. Foto: EPA
Damir Markota in Stefano Mancinelli
Damir Markota je v 39. minuti zadel trojko za izenačenje na 71. Foto: EPA
Kenny Gregory
Kenny Gregory je v prvem polčasu dosegel 13 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Marque Perry
Marque Perry je zaradi Ožboltovih težav z osebnimi napakami dobil več priložnosti in jo dobro izkoristil. Do polčasa je dosegel osem točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Trdnava Stožice še stoji

Razprodane Stožice so spet trepetale do konca, toda trdnjava ni padla. Uniona Olimpije niti zaostanek s 60:69 ni zmedel. S trojkama Damirja Markote in Gorana Jagodnika je spet prevzela pobudo in z mirnim izvajanjem prostih metov tekmo uspešno pripeljala do konca.

Gostje zadeli devet trojk
Po prvi četrtini ni kazalo na tak razburljiv scenarij, saj je bila italijanska ekipa povsem razglašena in je zaostajala že za 14 točk. Toda Union Olimpija je nato v obrambi začela popuščati, razigral se je Morris Finley (16 točk), trojke so padale z vseh strani (met Milana izza črte 9/18), tudi pod obročem je ob nenavadno majhni minutaži Kevinna Pinkneyja (14 minut) nastala vrzel.

Gregory blestel v prvem polčasu
Branilski par Ilievski-Ožbolt je bil povsem neučinkovit in na pomoč je moral spet priskočiti veteran Jagodnik (11 točk v zadnji četrtini, skupaj 15). Pogumno igro je pokazal tudi Giorgi Shermadini. Na koncu je s štirimi prostimi meti usodo gostov zapečatil Vlado Ilievski. Kenny Gregory je ob metu 7/12 dosegel 17 točk, od tega 13 do polčasa.

Prva četrtina (21:9): Razlika že 14 točk
V 3. minuti je na parketu obležal Vlado Ilievski, potem ko se je v obrambi postavil na pot Masonu Rocci. Stožice so prvič glasno zaploskale, ko je Sašo Ožbolt ukradel žogo, Gregory pa z zabijanjem končal napad. Po krajšem počitku se je Ilievski vrnil v igro. Zmaji so hitro izkoristili bonus, pri čemer je Ožbolt dobil dve osebni napaki. Dobro ga je zamenjal Perry. Garanje v obrambi je bilo še kako vidno: gostje so v osmih minutah in pol dosegli vsega pet točk in se smešili z zgrešenimi poskusi pod obročem. Z delnim izidom 14:0 je Olimpija povedla z 18:5. Razpoloženi Gregory (8 v prvi četrtini) je s tremi točkami razliko povečal na 21:7.

Druga četrtina (21:23): Milanska ekipa vzpostavila ravnotežje
Italijanska ekipa se je zdramila in po dobri minuti igre v drugi četrtini prišla na manj kot 10 točk zaostanka (23:14), po trojki Davida Hawkinsa (25:17) pa je Jure Zdovc zahteval enominutni posvet. Opozoril je na ameriška branilca Finleyja in Hawkinsa, ki sta bila vedno bolj razigrana. V naslednjih treh napadih je Olimpija dosegla 8 točk in spet povedla z visokih 33:30. Ožbolt je z nepričakovano blokado Jaaberju še naprej blestel v obrambi. V napadu se je nato ustavilo. Minuto pred odmorom je imel Salin rešitev na consko postavitev in dosegel prvo Olimpijino trojko (met do polčasa: 1/8). Nato je finski branilec utekel pod koš in dosegel novi točki.

Tretja četrtina: Milano s trojkami do vodstva
Olimpija je z igro pod obroč, kjer je bil spet Pinkney (v drugi četrtini ni igral), povedla s 46:34. Ožbolt je poskusil s trojko, toda ostal pri svoji ničli. 12.800 gledalcev ni slutilo, da se bo takrat ustavilo tudi njegovim soigralcem. Na naslednji koš Olimpije je bilo treba čakati kar šest minut, tekmec pa je to močno izkoristil. Marco Mordente je zadel dve trojki, izza črte je bil natančen tudi Stefano Mancinelli in sledilo je vodstvo 46:47. Jagodnik je le končal mučne minute, toda gostje so ušli za šest točk (49:55). Postava z Markoto in Jagodnikom je bila prenizka, Italijani so se kar sprehajali pod obroč. Olimpija je v prvih 30 minutah dosegla le eno trojko.

Zadnja četrtina (31:18): Zaostanek 9 točk ni zmedel zmajev
Vedno bolj nervozno občinstvo je navdušeno pozdravilo lepo akcijo, ki jo je z zabijanjem končal Shermadini in zadel še dodatni prosti met, s čimer je izid znižal na 58:59. Zdelo se je, da bo to dalo Olimpiji novega poleta, toda Mancinelli je s trojko takoj ohladil pričakovanja. Festival trojk je nadaljeval Nicola Melli in gostje so povedli s 60:69. Shermadini in Gregory sta spet vrnila upanje, kapetan Jagodnik pa je napovedal dramatičen finiš (68:71), v katerem se je Olimpiji vendarle odprlo pri metih z razdalje. Najprej je zadel Markota, nato Jagodnik za vodstvo 74:71. S štirimi prostimi meti je zimzeleni "Jagoda" prinesel varnih pet točk prednosti.

68:72 (18:23, 17:18, 16:19, 17:12)
Sokolov 17, Voroncevič 11, Smodiš 11 (2/5 za dve, 1/4 za tri) in 4 skoki v 32 minutah; Diamantidis 17, Perperoglou 12.

86:69 (18:18, 30:16, 18:17, 20:18)
Mavrokefalides 16, Nesterovič 4 točke in 2 skoka v 11 minutah.; Pleiss 16.

72:62 (18:20, 26:8, 17:16, 15:18)
Ndong 15, Lorbek 11, 2 skoka v 17 minutah, Lakovič 7 točk in 4 podaje v 19 minutah; Nelson 14.