Kenny Gregory je bil junak četrtkove tekme v Rimu, kjer so Ljubljančani slavili le za točko. Tokrat je v 31 minutah dosegel šest točk ob metu za dve 3/8. Foto: EPA
Dušan Djordjević
Dušan Djordjević je bil s 16 točkami najboljši strelec Krke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka prepričljivo boljša od Nymburka

In to kljub temu, da je imel Partizan precej več izgubljenih žog. Varovanci trenerja Jureta Zdovca so v dvorani Pionir prikazali eno slabših predstav v tej sezoni in gostiteljem prepustili vodstvo na lestvici. Evroligaški dvoboj je bil slaba reklama za košarko, saj sta obe ekipi nastopili pod svojimi sposobnostmi. Olimpija, ki je v četrtek v Rimu kljub številnim napakam izvlekla dragoceno zmago, tokrat ni zmogla preobrata po katastrofalnem začetku tekme. V uvodnih osmih minutah je dosegla le dve točki in po prvi četrtini zaostajala s 5:19. Prvi polčas je Partizan dobil s 33:18.

Najmanjši zaostanek 10 točk
Drugi polčas je s trojko odprl Kevinn Pinkney, zaostanek Ljubljančanov pa je bil najmanjši v 28. minuti, ko je Goran Jagodnik znižal na 32:42, in minuto pozneje, ko je s 16 točkami najboljši strelec Olimpije Vlado Ilievski s trojko zadel za 35:45. Bližje Olimpija ni prišla in Beograjčani so tekmo mirno pripeljali do konca.

Slovenski podprvaki so imeli do odmora met za dve točki 6/20, za tri pa 1/7. Ob koncu je v statistiki za ta dva podatka pisalo 12/34 in 5/17. Partizan je trojke metal še slabše (2/14), zgrešil devet prostih metov in izgubil osem žog več kot Olimpija (22:14). Vse to kaže, da tudi branilci naslova v Ligi NLB in lanski udeleženci Final foura Evrolige niso blesteli, a da je bila Zdovčeva četa, ki jo v četrtek v Stožicah čaka obračun z Barcelono, pač še veliko manj razpoložena.
Suverena zmaga Krke
Krka je bila še drugič letos boljša od Nymburka (72:50). Gostje so tekmo sicer začeli zelo podjetno in bili v prvih 10 minutah boljša ekipa na parketu, vendar je njihova premoč trajala le, dokler Dolenjci niso strnili svoje obrambe. Nymburk je v drugi četrtini dosegel le devet točk (40:29), v 24. minuti pa so Novomeščani vodili že z 49:30.