Stephen Curry tudi tokrat v prvih treh četrtinah ni blestel. A ko je bilo najbolj potrebno, je prevzel dirigentsko palico in Golden State vodil do zmage. Tekmo je končal pri 25 točkah. Iz igre je metal 9/23, za tri točke 3/11. Foto: Reuters

Durant se je poškodoval dve minuti pred koncem tretje četrtine, ko se je po zadetem metu brez stika prijel za mečno mišico in odšepal s parketa. Mnogi so se ustrašili, da gre za poškodbo ahilove tetive, a so to v taboru Bojevnikov zanikali že med tekmo. Njegov status za šesto tekmo še ni znan.

Poškodba se je zgodila v pomembnih trenutkih tekme, saj so Rakete prav takrat izničile 20 točk zaostanka iz prvega polčasa. Breme po odhodu prvega strelca, ki je dosegel 22 točk, so prevzeli Steph Curry (25 točk), Klay Thompson (27) in Draymond Green (8 točk, 12 skokov, 11 podaj). Curry je v zadnji četrtini dosegel 12 točk, Thompson je poleg trojke za 97:89 dve minuti in pol pred koncem zadel še odločilni met štiri sekunde pred koncem, Green pa je ob poveljevanju obrambi zadel še trojko le trenutek za tem, ko je dobil nespametno tehnično napako.

Houston ni izkoristil zlate priložnosti za skalp prvakov, ki so bili načeti po izničenju prednosti in izgubi najboljšega igralca. Prvi strelec tekme je bil James Harden z 31 točkami. 19 jih je prispeval Eric Gordon, 13 ob 10 skokih P. J. Tucker.

Naslednja tekma bo v noči na soboto v Houstonu, morebitna sedma pa v nedeljo ob 21.30 v Oaklandu.

Milwaukee zlahka opravil z Bostonom
Prvi konferenčni finalist Lige NBA je Milwaukee, ki je še četrtič zapored premagal Boston (116:91) in serijo dobil s 4:1. Bucksi so že ob polčasu povedli za 13 in tekmo mirno pripeljali do konca. Giannis Antetokounmpo je bil prvi strelec tekme z 20 točkami. 19 jih je vknjižil Khris Middleton, 18 Eric Bledsoe. Prvič v končnici je po poškodbi zaigral Malcolm Brogdon, ki se je ustavil pri 10 točkah. Milwaukee, ki je zadnje štiri tekme dobil z razliko 65 točk, bo v finalu igral prvič po letu 2001.

"Naše mišljenje se je spremenilo. Na prvi tekmi niso bili dovolj osredotočeni, nismo bili mi. V naslednjih štirih tekmah smo pokazali, česa smo sposobni, Ko igramo tako, nas ne zanima, kaj zmorejo in kaj si mislijo o nas drugi," je še večje stvari v nadaljevanju napovedal Antetokounmpo.

Za Boston, največje razočaranje končnice, je 15 točk dosegel Kyrie Irving.