V primeru zmage nad Denverjem bodo Steph Curry in druščina rekord skušali podreti na domači tekmi proti Lakersom. Foto: Reuters
Stephen Curry, Harrison Barnes
Curry in Harrison Barnes sta bila najboljša strelca Golden Stata. Foto: Reuters
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony je iz igre metal 9/20, 25 točkam pa je dodal še pet skokov. Foto: Reuters

Warriorsi so s 14. zmago na uvodu sezone izenačili dosežek Bostona, ki je doslej edini branilec naslova dobil prvih 14 tekem naslednje sezone. To je bilo daljnega leta 1957. V nedeljo bodo Bojevniki v Denverju skušali izenačiti dosežek Washington Capitolsov iz leta 1948 in Houston Rocketsov iz leta 1993, ko sta moštvi dobili prvih 15 tekem sezone. Oracle Arena je v rednem delu sezone neosvojena že 26 tekem zapored. Prav Biki so zadnji Oakland januarja zapustili z zmago. To je bil eden izmed dveh lanskih domačih porazov Warriorsov v rednem delu.

"Rekord je na dosegu roke in to zdaj želimo izenačiti ter izkusiti. To bi bil velik dosežek, še posebej, če bi nam ga uspelo popraviti. Narediti nekaj, kar v zgodovini lige ni še nikomur, je nekaj posebnega. Ne veš, ali boš takšno priložnost imel še kdaj. Toliko stvari se mora iziti za takšno zmagovalno serijo, še posebej na začetku sezone," je povedal Stephen Curry, ki je bil s 27 točkami znova najboljši strelec prvakov. Prvi strelec lige je vpisal še pet skokov, štiri podaje, ukradel pa je tudi štiri žoge. Pri gostiteljih se je z 20 točkami in devetimi skoki izkazal Harrison Barnes, pri Bullsih pa je 28 točk, devet skokov in sedem podaj v statistiko vpisal Jimmy Butler.

To je bila tretja težka tekma za Golden State v štirih dneh. Potem ko so proti Clippersom nadoknadili 23 točk zaostanka in slavili, so znova začeli nekoliko zadržano. Biki so v prvi četrtini povedli za deset. Ko so Bojevniki ujeli ritem, je bilo srečanje ves čas izenačeno in nobenemu moštvu ni uspelo narediti občutnejše prednosti. V vodstvu sta se ekipi zamenjali 18-krat, 17-krat pa je bil izid izenačen. Kirk Hinrich je dobrih pet minut pred koncem s trojko izenačil na 89, a je 18 sekund pozneje Curry odgovoril z natančnim metom izza črte, s katerim je začel domačo serijo 17:5 do konca srečanja.

Knicksi slavili v Oklahomi
New York je v Oklahoma Cityju zadržal nalet domače vrste v zadnji četrtini. Knicksi so vodili že za 16, pred zadnjo četrtino pa za 11. Gostitelji so imeli celo dva meta za podaljšek. Najprej je 12 sekund pred koncem Russell Westbrook zadel trojko za -3, nato pa štiri sekunde pozneje zgrešil, a je po uspešnem skoku v napadu izza črte metal še Dion Waiters, ki pa je bil prav tako nenatančen. Gostitelji so zadeli le tri trojke iz 29 poskusov, New York pa 12 iz 20. Po mnenju domačega trenerja Billyja Donovana je bil to tudi glavni razlog za poraz. Westbrook je dal 34 točk, Carmelo Anthony pa 25. Saša Vujačić je v dobrih štirih minutah statistiko pustil prazno.