Ob izidu 93:49 se je najkoristnejši igralec lige Stephen Curry usmilil gostov in presedel celotno zadnjo četrtino, a to ni pomagalo Memphisu, da ne bi izgubil za 50 točk. Foto: EPA

Gre se za nas, ne pa za pošiljanje sporočil drugim. Vemo, da smo sposobni biti še boljše moštvo kot smo bili lani. Imamo toliko potenciala in ogromno talenta, ki ga nočemo zapraviti.

Stephen Curry o tem, da so prvaki zdaj še na višjem nivoju kot ob lanskem prvem naslovu prvakov.
Luke Walton (Golden State Warriors)
Za Warriorse na štartu sezone ni ovir, pozna se niti odsotnost trenerja Steva Kerra, ki bo očitno še kar nekaj časa okreval po operaciji hrbta, več kot odlično pa ga nadomešča glavni pomočnik Luke Walton. Foto: EPA
LeBron James (Cleveland Cavaliers)
LeBron James je za strelski mejnik 25 tisoč točk potreboval 915 tekem rednega dela, hitreje je to uspelo le trojici košarkarskih legend. Kareem-Abdul Jabbar je potreboval 889 tekem, Michael Jordan 782 in rekorder Wilt Chamberlain samo 691 tekem. Foto: Reuters
Tim Duncan (San Antonio Spurs)
Tim Duncan je v neverjetnih 19 sezonah v LIgi NBA ob 954 zmagah v dresu Spursov doživel tudi samo 381 porazov. Medtem je John Stockton v 19 sezonah preživetih v Utahu ob 953 zmagah izgubil 551-krat. Foto: Reuters
LeBron James postavil nov mejnik

Memphis je bil v Oaklandu konkurenčne samo v 1. četrtini, ki jo je celo dobil za točko, nato pa je sledila ekshibicija prvakov Lige NBA. Tokrat se je Stephen Curry celo držal malce nazaj, saj je dosegel "le" 30 točk: ko je Grizlijem v 3. četrtini nasul 21 točk in so Warriorsi dobili ta del igre s 40:15, se je usedel in mirno opazoval igro soigralcev.

Popravili neslavni rekord še iz Vancouvru
Poraz s 50 točkami razlike je najhujši poraz Grizlije v klubski zgodovini, prejšnji neslavni rekord je bil star kar 20 let, ko je klub še igral v Vancouvru. Skladno s porazno podobo Memphisa je tokrat odigral tudi Beno Udrih, ki je zgrešil vseh pet metov iz igre, a je v četrt ure prispeval vsaj pet podaj.

Duncan - košarkar z največ zmagami v NBA-ju!
New York je doma gostil San Antonio, Spursi pa so bili boljši s 84:94. V prvi peterki Knicksov je sicer vnovič začel tudi Saša Vujačić, a je v 20 minutah dosegel le dve točki (met 1:7 iz igre), prispeval pa je še tri podaje in štiri skoke. LaMarcus Aldridge (19 točk) in Kawhi Leonard (18 točk, 14 kokov) sta bila najboljša strelca gostov, za domačo zasedbo pa je Carmelo Anthony dosegel 19 točk, a s skromnim metom iz igre 4/17, saj ga je dodobra ustavil Leonard.

Tim Duncan je s 16 točkami, 10 skoki in šestimi podajami dosegel osebno 954. zmago v 19 sezonah v dresu San Antonia in s tem dosegel rekord NBA. Na večni lestvici je prehitel Johna Stocktona, ki je 953 zmag zbral za Utah Jazz. Duncan je zabeležil tudi 831. dvojni dvojček in je peti na zgodovinski lestvici NBA.

James kot najmlajši do 25 tisoč točk
Pri Philadelphii je Cleveland pričakovano slavil s 107:100, kljub gostovanju pa je stoječe ovacije doživel superzvezdnik LeBron James. Z 22 točkami, 11 podajami in devetimi skoki je po izjemnem zabijanju dobrih osem minut pred koncem dosegel nov rekord in s 30 leti postal najmlajši košarkar v zgodovini, ki je prešel mejo 25.000 točk.

"Jasno, v dvorani so prevladovali navijači domačih, toda vesel sem, da spoštujejo košarko. Vesel sem, da sem doživel tako buren pozitiven odziv, ko sem prišel do nove meje v karieri, res lepa gesta. Toda zame je to le neka lepa epizoda, sicer pa je glavno, da ekipa zmaguje in temu je podrejena tudi moja igra," je dejal James, ki je sedaj med dvajseterico iz zgodovine NBA s prek 25.000 točkami; doslej je bil najmlajši, ki je to zmogel, Kobe Bryant leta 2010 pri 31 letih.

Tekme 2. novembra:
PHILADELPHIA - CLEVELAND 100:107
Okafor 24; James 22, 11 podaj in 9 skokov, Williams 21.

BROOKLYN - MILWAUKEE 96:103
Lopez 18; Bayless 26, Monroe 23.

HOUSTON - OKLAHOMA 110:105
Harden 37, Howard 16, Lawson 14, 11 podaj; Durant 29, Westbrook 25, 11 podaj.

NEW YORK - SAN ANTONIO 84:94
Anthony 19... Vujačić 2 (1/7), 4 skoki in 3 podaje v 20 minutah; Aldridge 19, Leonard 18 in 14 skokov, Duncan in Parker po 16.

GOLDEN STATE - MEMPHIS 119:69
Curry 30, Clark 15, Thompson 14; Gasol 13... Udrih 0 točk (iz igre 0/5), 5 podaj, 2 skoka in ukradena žoga v 15 minutah igre.

MINNESOTA - PORTLAND 101:106