Ousman Seneg Krubally, ki se je izkazal tudi na tekmi All Star, je znova igral odlično. Foto: Aleš Fevžer

To je izkoristilo Grosuplje, ki je po zmagi proti Elektri (56:77) znova korak pred Primorci v boju za ligo za prvaka. Z osmo zmago so se Grosupeljčani zavihteli na četrto mesto Lige Telemach, ki prinaša nastope v ligi za prvaka. Do konca rednega dela so ostali še trije krogi. Elektra je doživela tretji poraz v zadnjih štirih tekmah, tako da se ji obeta ogorčen boj za obstanek. Podatek, da Elektra v vseh štiridesetih minutah ni niti enkrat vodila, gostje pa so si na začetku druge četrtine priigrali že 23 točk prednosti (30:7), pove vse o razmerju moči. Grosupeljčani so do konca ohranili zbranost in motivacijo ter brez težav slavili s 77:56. Ousman Senega Krubally si je s 17 točkami in 12 skoki (indeks 27) priboril naziv MVP-ja kroga, toliko točk je dosegel tudi Marko Antonijević (trojke 5:7)

Košarkarji Tajfuna so dosegli drugo zmago v zadnjih treh tekmah in napovedali hud boj v Ligi za obstanek. Na drugi strani je Portorož doživel drugi zaporedni poraz - oba proti zadnjeuvrščenima ekipama. Primorci so bili v zaostanku praktično vseh štirideset minut, ob koncu tretje četrtine s 47:57. Vseeno so se na koncu tekme prebili do priložnosti za preobrat. Tri minute pred koncem so celo povedli s 65:64, vendar so domači v ključnih trenutkih odigrali zbrano in dovolj natančno, v zadnjem napadu Portoroža za zmago pa so toliko onemogočili Igorja Tratnika pri polaganju, da sta zlata vredni točki ostali v Šentjurju.