Domžalčani so po Olimpiji in Krki tretje moštvo, ki se lahko pohvali z naslovom slovenskega prvaka. Foto: KZS
Vodstvo kluba direktor Lado Gorjan, predsednik Uroš Slavinec in trener Memi Bečirovič je poželo sad trdega dela. Foto: KZS
Saša Dončič
Gašper Okorn
Dvojna krona za Helios

Domžalčani so vodili od začetka do konca. Odločilno prednost so si nabrali na začetku tretje četrtine, ko so z delnim izidom 11:0 v dobrih treh minutah ušli na 56:37. "Rezervist" Dario Krejič je ob tem nizu natresel 6 točk in bil na koncu s 15 ob Smiljanu Paviču (17) najboljši strelec Heliosa, ki je tako osvojil dvojno krono, saj je bil tudi v finalu pokala boljši od Olimpije.

Zmaji s praznimi naboji
Ljubljančani tokrat niso imeli nikakršnih možnosti za presenečenje. Zdesetkana zasedba je še zadnje atome moči očitno porabila na prejšnjih tekmah. Veteran Slavko Duščak je bil sicer z 21 točkami najboljši strelec srečanja, a to je zgolj podatek za statistiko. Sandi Čebular je dobro odigral prvi polčas, v katerem je dosegel 12 košev, vendar nato do konca niti enega več. Miha Zupan ni bil razpoložen (4), večji učinek Ivice Jurkoviča (2) pa so v 2. polčasu preprečile bolečine v križu.

Bečirovič: V najtežjih trenutkih najboljši
"Izjemno sem vesel, še bolj pa ponosen na svoje fante, ki so v najtežjih trenutkih odigrali najboljše. Pokazali so pravi značaj v najbolj pomembnem dvoboju sezone. Navdušen sem nad dvojno slovensko krono, a ne smem pozabiti poudariti, da je bila Union Olimpija izredno trd tekmec, zato ob tej priložnosti vsem košarkarjem ljubljanske zasedbe čestitam za to, kar so pokazali ob vseh težavah," je bil po največjem uspehu v trenerski karieri vesel Memi Bečirovič.

Okorn: Nismo bili pravi
Njegov kolega na ljubljanski klopi Gašper Okorn pa je dejal: "Moštvu Heliosa bi čestital za zasluženo zmago. Tokrat nismo bili pravi. A to ni bila glavna težava. Dvoboj smo izgubili v tretji četrtini, ko smo naslov oddali Domžalčanom. Na bolj agresivno igro tekmecev nismo našli odgovora, za nameček pa nam v drugem polčasu ni več mogel pomagati Ivica Jurkovič. Šepala je tudi organizacija napada, kar se je stopnjevalo v drugem polčasu."

Pred Olimpijo težki meseci
Zmaji tako ostajajo pri 13 naslovih. Pričakovano, saj je bilo po "turbulentni sezoni" presenečenje že to, da so izsilili 5. tekmo. V finalu so manjkali nosilci igre Teemu Rannikko, Manučar Markoišvili in Domen Lorbek. Za primerjavo, novembra 2006, je Olimpija proti Heliosu nastopila še z Markom Miličem, Enderjem Arslanom, Sauliusom Kuzminskasom, Christianom Marakerjem in Hasanom Rizvićem. Klub sedaj čaka vroče poletje in boj za preživetje, ki ga ogroža več kot 5 milijonov evrov težak dolg ...

HELIOS - Union Olimpija 3:2
82:65 (23:17, 22:20, 19:10, 18:18)