Robert Troha je s soigralci v centru Dražena Petrovića doživel 11. poraz. Foto: KZS
Dženan Rahimić
Dženan Rahimić je nekdanjemu klubu zabil 19 točk. Foto: EPA
Teemu Rannikko
Brez Teemuja Rannikka letos ne gre: spet je bil prvi strelec Ljubljančanov, tokrat skupaj z Goranom Jurakom. Foto: RTV SLO/T. G.
Točki ostali v Tivoliju

Domžalčani so na krilih pokalnega uspeha proti bledim gostiteljem prevladovali od začetka tekme in narekovali ritem igre. Prvo četrtino so dobili s 7:16, v 18. minuti pa vodili že za enajst (31:42).

Ekipa Memija Bečiroviča je prednost uspešno branila vse do štirih minut pred koncem, ko so po košu Daria Krejiča vodili za tri (72:75), nato pa se je začel enosmerni promet v režiji Ciboninih tujcev. Ta je tekmo končala z delnim nizom 13:0, od tega je dvojec Christopher Warren Levour - Andrew Wisniewski dosegel kar 11 točk.

Velika zmaga za ohranitev treh mest
Pred Unionom Olimpijo je bil pred dvobojem z Bosno le en motiv: zmaga proti neposrednemu konkurentu, ki bi povečala možnosti za ohranitev treh slovenskih moštev v ligi tudi v naslednji sezoni.

Zmaji, z le devetimi igralci, so udarno začeli (10:0), a se je moštvo Nenada Markovića v igro vrnilo še pred koncem četrtine. Odločilni niz je gostiteljem uspel ob koncu tretjega dela, ki so ga končali s serijo 14:4. Ravno v zadnjih minutah so za najvišje vodstvo poskrbeli mladi in zagrizeni Rizvić, Hohler ter Čebular.

Slovanu pošla sape v odločilnih trenutkih
Geoplin Slovan je proti Budučnosti doživel že 19. poraz. V Podgorici je bilo 84:74, potem ko je gostom začelo zmanjkovati sape v zadnjem delu tekme. Domača ekipa je povedla za 11 (71:60) in ubranila poskus ekipe iz Kodeljevega, ki je po košu Maria Moora znižala na štiri točke zaostanka.