Marko Milič je na Jazinah dosegel prvih šest točk za Union Olimpijo. Foto: RTV SLO/T. G.
Goran Dragič
Goran Dragič je na parketu prebil 24 minut in iz igre metal 5/7. Foto: RTV SLO
Slovan nemočen ob naletu Splita

Tekma v Komunalnem centru je bila ves čas sila izenačena, saj je bilo po vsaki od prvih treh četrtin največ dve točki razlike. Pred zadnjimi desetimi minutami je bilo tako 66:65 za Bosance. Na začetku zadnje četrtine je gostiteljem uspela serija 11:0 (Krejić 5, Ingram 4, Zagorc 2 točki) in dvomov o zmagovalcu je bilo konec.

Helios je imel kar 75-odstoten met za dve točki (27/36). Proste mete je denimo metal "le" 67-odstotno (18/27). Slovenski prvaki je s tem poskrbel šele za prvo slovensko zmago proti neslovenskim nasprotnikom.

Hukiću se je odprlo
Union Olimpija je v vročih Jazinah slavila s 74:59. Zmaji so uvodno četrtino začeli odlično, saj so na krilih Marka Miliča (11 točk) vodiili s 27:19. Gostitelji so se nato prebudili in pridno manjšali razliko, pred začetkom zadnje četrtine pa tudi povedli z 51:48. Olimpiji je nato podobno kot Domžalam uspela serija z 11:0, tako je bila razlika na koncu velikih 15 točk.

Strelsko se je najbolj izkazal Jasmin Hukić, ki je dosegel 21 točk, a je tudi porabil veliko žog. Za tri točke je tako denimo metal 4/11. Tretji slovenski predstavnik Geoplin Slovan je na Kodeljevem klonil proti proti Splitu s 65:80.

Le še zvezda brez poraza
Zanimivo je, da po treh krogih ni več ekipe brez ene same zmage. Na vrhu lestvice je Crvena zvezda, ki je edina s tremi zmagami.