Navodila Bečiroviča med prvima četrtinama so obrodila sadove. Foto: RTV SLO
Domen Lorbek se je pošteno razjezil ob sodniški odločitvi v finišu, kljub temu pa ni prejel zaslužene tehnične osebne. Foto: RTV SLO
Dwayne Tyrell Lee
Dwayne Lee je pokazal najboljšo predstavo v zelenem dresu. Foto: RTV SLO
Helios mirnejši v napeti končnici

Ob izidu 74:74 je Slavko Duščak le dve sekundi pred koncem naredil nespameten prekršek nad Aljažem Janžo, ki je nato zanesljivo zadel oba prosta meta in priigral Heliosu prvo zmago v finalni seriji.

Domžalčani so bili tako boljši še na letošnji šesti medsebojni tekmi. Helios naskakuje šele svoj prvi naslov državnih prvakov, medtem ko se Olimpija ponaša s kar 13 naslovi.

Rafal trojk zelenih
Prvi koš v finalu je dosegel Slavko Duščak, nato so gostitelji prevzeli pobudo s trojko Paviča. Zmaji so s trojkami Jurkoviča in Leeja uspeli obrniti izid in dobili prvi del s petimi točkami prednosti (met Olimpije za tri: 6/8). Na uvodu v drugi del je četa Memija Bečiroviča nadoknadila zaostanek, v zadnjih dveh minutah pa po zaslugi Žige Zagorca in Roberta Troha dobila polčas za 4 koše.

Sreča na stran Heliosa
Dončič je na uvodu v drugi polčas dosegel blokado, podal Zagorcu, v naslednjem napadu pa zadel še drugo trojko, s tem pa je prednost gostiteljev narasla na +9. A močno oslabljeni državni prvaki se niso vdali in trio Duščak, Rakočevič in Lee je zmaje ponovno vključil v igro. Moštvi sta se vseskozi izmenjavali v vodstvu. V zadnjih dveh minutah so Domžalčani ohranili mirnejše živce in izkoristili osebno napako Leeja ter izenačili. Po seriji prostih metov na obeh straneh je sledila zaključna akcija Janže.

Izjavi po tekmi:
, trener Heliosa Domžal: "Pričakoval sem trd odpor Uniona Olimpije. Tekmeci so bili tokrat bolj sproščeni in nazadnje smo morda zmagali celo z nekaj sreče. Večkrat se zgodi, da vodimo že za 10 točk in več, pa potem nerazumljivo popustimo in tako smo Ljubljančanom tokrat dopustili, da so se vrnili v igro."

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: "Še dve minuti do konca je Union Olimpija vodila z 1:0 v zmagah. Res mi je žal, da je 39 minut dobre igre in dobrega sojenja šlo v nič pri razveljavljenem košu Domna Lorbka. Na dvoboj smo se dobro pripravili in naša prednost je morda tudi to, da natančno vemo, katere igralce imamo na voljo. Sedem jih je in to je vse."