Ender Arslan se je po poškodbi vrnil na parket. Igral je 5 minut in ostal brez točke. V drugem polčasu ga trener Gašper Okorn ni več poslal v igro, Turek pa si je poškodovano nogo hladil z ledom. Foto: RTV SLO
Jure Močnik
Domžalčani so v zadnji minuti zadeli vseh osem prostih metov, od tega je bil štirikrat uspešen Jure Močnik. Foto: www.kosarkarski-klub-domzale.si
Helios boljši od evroligaša

Ljubljančani so povedli le na začetku, potem pa vseskozi lovili nasprotnika, ki je sredi 3. četrtine povedel že za 10 točk. Olimpija, ki je v prvih 6 minutah 2. polčasa dosegla le 2 točki, je ujela priključek v pičli minuti.

Helios v zadnji minuti zadel vse proste mete
Teemu Rannikko je v 38. minuti poravnal izid na 59, kar pa gostiteljev ni zmedlo. Helios je v zadnjo minuto prišel s prednostjo treh točk in z zbranostjo pri prostih metih (8/8) prišel do uspeha. Rannikko je v zaključku povsem neoviran zgrešil met za tri točke, ki bi prinesel izenačenje.

Blestela povratnika Janža in Močnik
Pri Domžalčanih je bil s 15 točkami (10 v prvem delu) najučinkovitejši Saša Dončič, v zaključku tekme pa sta se izkazala še povratnika Aljaž Janža (14) in Jure Močnik (12), ki je imel tudi najboljšo oceno tekme (24). V ljubljanskem moštvu je bil z 19 točkami spet najboljši Marko Milič. Helios je dobil tekmo kljub slabšemu skoku (30:37) in metu za tri točke (5/23; 5/18).

Arslan spet poškodovan
V moštvo Olimpije se je vrnil Ender Arslan, ki pa je po 5 minutah spet začutil bolečine v nogi in v nadaljevanju ni več stopil na parket. Ivica Jurkovič je bil na klopi, vendar v igro ni prišel.

Izjavi po tekmi
Memi Bečirovič, trener Heliosa:
"Na začetku smo mogoče kar malo divjali, saj so igralci očitno zaslutili, da je Union Olimpija ranljiva. Izkoristili smo utrujenost njenih igralcev po tekmi proti Panatinaikosu. V naši igri so še rezerve."
Gašper Okorn, trener Olimpije: "Nismo bili dovolj zbrani, predvsem igra v napadu je bila na zelo nizki ravni. Čeprav smo dobili zeleno luč naše zdravniške službe, me je Ender Arslan že po štirih minutah zaprosil za menjavo. Zdaj čakamo novo zdravniško mnenje."