Nebojša Joksimovič
Nebojša Joksimovič se je izkazal na tekmi proti Splitu. Foto: RTV SLO

Ker črno-beli niso izpolnili obveznosti do dvorane Pionir, so se bili prisiljeni seliti v halo srbskega tekmeca FMP-ja. Igranje na tujem parketu jih je oviralo le na začetku (13:13), nato pa so srbski prvaki z delnim nizom 10:0 povedli za 13 (36:23). Razlika je v drugem delu le še naraščala in na začetku zadnje četrtine po košu Uroša Tripkovića znašala že 30 točk (69:39).

Pri slovenskih podprvakih, ki so izgubili kar 24 žog in zbrali le 16 skokov, je solidno predstavo pokazal le mladi up Emir Preldžič (15).

Joksimovič izkoristil priložnost
Na preostalih srečanjih je ob lahki zmagi Hemofarma (85:76) proti Splitu blestel občasni slovenski reprezentant Nebojša Joksimovič. Odigral je vseh 40 minut in ob 100-odstotnem metu za dve ter 2 zadetih trojkah dosegel 18 točk. K temu je dodal še dva skoka in dve podaji. Po izenačenem začetku je moštvo iz Vršca prevzelo pobudo in še pet minut pred koncem vodilo za 22 točk.

V derbiju 9. kroga sta se v Zagrebu udarila Crvena zvezda in Cibona, ki je po velikem zmagoslavju v Evroligi nad Unicajo dosegla še 7. zmago v Jadranski ligi. Blestel je Goran Vrbanc s 23 točkami. Za zdaj so v tem krogu zmage dosegle le domače ekipe. Bo tako tudi v slovenskem obračunu med Heliosom in Union Olimpijo v Domžalah?