Jure Zdovc je z Unionom Olimpijo v drugem delu do zdaj doživel en poraz - na gostovanju pri Heliosu. Foto: www.kosarka.si/Drago Perko
Aleksej Laškevič
Aleksej Laškevič je v odločilnih trenutkih spet prispeval odločilne točke za Helios. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Slovan v zadnji četrtini strl Koper

Delo jim je gotovo olajšala poškodba Shawna Kinga, ki si je poškodoval koleno prejšnji teden proti Krki. Ljubljančani so tekmo začeli z delnim izidom 8:0, nato vodili še z 10:2, toda gostitelji se niso predali. Nekaj minut pozneje so izenačili na 14:14, na prvi odmor pa sta ekipi odšli z izidom 16:16.

Na začetku druge četrtine so gostitelji prvič in zadnjič povedli, nato je Olimpija z desetimi zaporednimi točkami ušla na 30:20, potem pa prednost le še višala. Najboljši strelec je bil Vladimir Golubović s 16 točkami, ki jim je dodal 12 skokov.

Elektra vodila že za 12, a izgubila
Helios je s 83:78 ugnal Elektro Esotech. Domžalčani so do osme zmage v drugem delu prvenstva prišli precej težje od pričakovanj. Šoštanjčani so bili tri četrtine celo boljši tekmec (največ so vodili za 12), večinoma vodili, a Helios je vselej našel priključek, v končnici pa dosegel tudi zmago. Ključno vlogo je odigral Aleksej Laškevič, ki je dosegel 16 točk.

Slovan ostaja v igri za polfinale
Geoplin Slovan je premagal Luko Koper z 91:77. Koprčani so do sredine tretje četrtine še držali korak s Slovanovci, končnica tega dela pa je povsem pripadla gostiteljem, ki so v 19. minuti po trojki Dejana Delića vodili že s 67:53, minuto pozneje po zabijanju Zorana Dragića pa že s 73:58.

Včeraj je Krka klonila proti Zlatorogu s 67:75.

Liga za prvaka, 9. krog:

HOPSI POLZELA - UNION OLIMPIJA
56:85 (16:16, 10:25, 10:22, 20:22)
Jelesijevič 12, Šamanič 9; Golubović 16 in 12 skokov, Hukić 12, Rudež 11.

Rakočević 16; Krejić 27, Lučič 14.

UNION OLIMPIJA 9 8 1 +135 17 točk HELIOS DOMŽALE 9 8 1 +90 17 KRKA 9 6 3 +33 15 ZLATOROG LAŠKO 9 4 5 +21 13 HOPSI POLZELA 9 4 5 -7 13 GEOPLIN SLOVAN 9 4 5 -29 13 ELEKTRA ESOTECH 9 1 8 -93 10 LUKA KOPER 9 1 8 -150 10