Robert Troha je v prvem polčasu skupaj z Laškevičem držal ravnotežje, v nadaljevanju pa ni bilo več njunega deleža. Foto: www.kosarkarski-klub-domzale.si

V zadnji tekmi 8. kroga Lige NLB je bilo v Domžalah 70:76, potem ko so ob polčasu in po tretji četrtini vodili gostitelji. V 33. minuti je bilo še 59:51, nato pa so izkušeni evroligaši iz Zagreba izkoristili domžalske težave z osebnimi napakami. Kar pet košarkarjev je moralo predčasno na klop, pravih menjav pa tudi zaradi težav s poškodbami ni bilo. Troha je dosegel 18 točk, vendar le tri po odmoru.

Prvi strelec Cibone je bil Christopher Wright z 22 točkami. Pomemben pri preobratu je bil delež Marina Rožića (10 točk). Med drugim je s trojko za 65:67 poskrbel za prvo vodstvo Cibone po dolgem času, Helios pa nato ni uspel več povesti.

Trener Memi Bečirovič je za MMC povedal: "Zaradi poškodb in na koncu še osebnih napak nam je zmanjkalo igralcev. Rezervna peterka s klopi - to so bili mladinci - seveda ni zmogla držati koraka. Zadovoljen sem s prikazanim, z borbenostjo, angažiranostjo, in ko se bodo poškodovani vrnili, bodo spet prišle zmage."