Marko Milič je bil najboljši strelec Olimpije. Dosegel je 22 točk. Foto: RTV SLO
Domen Lorbek
Domen Lorbek je potrdil odlično formo. Foto: RTV SLO
Chaz Carr
Chaz Carr se je razigral prepozno. Foto: Vlado Nikolič

4.000 gledalcev v dvorani Mirze Delibašića je pričakovalo novo zmago Bosne, ki je prejšnji teden nadigrala Geoplina Slovana. Trener Okorn ni mogel računati na Enderja Arslana in Ivico Jurkovića. Bosna je povedla s 5:0, potem pa so imeli zmaji vseskozi prednost. V prvi četrtini je Marko Milič dosegel 10 točk, v drugih 10 minutah pa se je razigral še Sašo Ožbolt. V 17. minuti je bilo že 24:39. Na odmor so Ljubljančani odšli z 12 točkami prednosti (32:44).

Nalet Bosne hitro splahnel
Po trojkah Saše Vasiljevića in Andrije Čirića je bilo v 28. minuti le še 51:57. Zadnjo četrtino so zeleno-beli začeli odlično. Domen Lorbek je zadel trojko, Milić pa je dosegel koš in dodal še prosti met (53:65). Sarajevčanom se vse do konca ni uspelo približati na manj kot 8 točk.

Milič je dosegel 22 točk, Lorbek pa 21 (4 trojke), pri Bosni je Joško Garma prispeval 15 točk. Clarence Gilbert (13 točk) ni bil pri metu. Iz igre je zadel le trikrat iz 10 poskusov.

Okorn zadovoljen z igro
"Moji varovanci so prikazali pravi pristop. V Sarajevu je vedno težko zmagati, uspelo nam je prekiniti niz porazov v Ligi NLB. Imeli smo nekaj težav ob koncu tretje četrtine, a smo se hitro pobrali," je bil vesel Okorn.

Slovan brez možnosti po slabem začetku
Geoplin Slovan je doma klonil proti Budućnosti s 70:77 in ostaja na dnu z le eno zmago. Kodeljevčani so prvo četrtino izgubili z 10:25 in so vseskozi neuspešno lovili goste s Podgorice. Chaz Carr (24 točk) se je prebudil šele v zadnji četrtini, ko je bila tekma že odločena.

Helios bo v nedeljo ob 19.00 gostil Cibono. Prenos bo na TV Slovenija 2.