Jure Lalić je bil z 11 točkami najboljši strelec Krke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Igokea visoko premagala Krko v Novem mestu

Nazadnje je ekipa iz Aleksandrovca prejšnjo nedeljo kar s 73:50 premagala Partizan. Krkaši so doživeli tretji poraz na zadnjih štirih tekmah v Ligi ABA.
Krka v prvem polčasu vodila za osem točk
Končna razlika je glede na videno v dvorani Leona Štuklja sicer previsoka. Varovanci trenerja Aleksandra Sekulića so se namreč v prvem polčasu odlično kosali z gosti iz BiH-a in imeli že osem točk naskoka (31:23), tudi v nadaljevanju so držali ravnotežje, ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine pa je Igokea na hitro prišla do lepe prednosti, ki je do konca ni več izpustila iz rok.
V 29. minuti je bil izid še 51:51, v 32. pa so gostje že vodili z 51:63. Ob 18 izgubljenih žogah, nizkem odstotku zadetih metov za tri točke (6/24; 28 %) ter ob zgolj dveh posameznikih, ki sta komaj prišla do dvomestnega števila točk (Jure Lalić 11, Jakov Vladović 10), Krka ni mogla računati na preobrat. Igokea je zadnjo četrtino dobila z 12:26.