Crvena zvezda je v razprodanem Pionirju nadigrala Budućnost. MVP finala je postal Billy Baron. Foto: Crvena zvezda mts
Navijači Crvene zvezde so poskrbeli za velik incident pred tekmo. Foto: Crvena zvezda mts

Košarkarje črnogorske ekipe so privrženci beograjskega kluba verbalno žalili že na poti od avtobusa do dvorane Aleksandar Nikolić, pri ogrevanju pa so na njih metali številne kovance, vžigalnike in plastenke.

Dvajset minut pred začetkom pete tekme so se Črnogorci umaknili v notranjost dvorane, potem ko so jih nekateri privrženci domače zasedbe telesno napadli, najhuje pa so jo skupili Norris Cole, Earl Clark in Nemanja Gordić.

"Ko so igralci iz tunela stopili na igrišče, je nastala popolna histerija. Navijači domače ekipe so nas začeli obmetavati s kovanci, polnilci za telefon, kamenjem, steklenicami, vžigalniki in stoli. Okoli 40 navijačev domače ekipe je prišlo na igrišče in telesno napadlo Norrisa Cola, Earla Clarka in Nemanjo Gordića, ki so ga zadeli s stolom," je v sporočilu za javnost zapisalo vodstvo Budućnosti.

Beograjčani se vračajo v Evroligo
Zvezda je v zadnjih petih letih že četrtič osvojila to tekmovanje in si izborila nastop v Evroligi v sezoni 2019/20.

Odločilna tekma v razprodanem Pionirju je minila v veliki premoči gostiteljev, ki so si že do odmora priigrali 26 točk prednosti (47:21), v drugem polčasu pa se je le še povišal naskok. Pri Crveni zvezdi je bil najbolj učinkovit Kelvin Rivers z 21, pri Budućnosti pa Norris Cole z devetimi točkami.