PEtrol Olimpija - Rogaška
Petrol Olimpija - Rogaška

Pri Rogaški so bili strelsko razpoloženi Dragan Đuranović (17 točk), Marko Pajić (13 točk) in Mitja Nikolić (11 točk), pri Olimpiji sta dvomestno število točk dosegla le Jordan Morgan (17 točk in 10 skokov) in Gregor Hrovat (16 točk in šest asistenc).

Po začetnih nihanjih, ko so domači prepričljivo dobili prvo četrtino, gostje pa drugo, se je pravi boj začel v drugem delu. Takrat sta ekipi prišli povsem skupaj (53:54), po treh četrtinah pa so domači vendarle še vodili za pet.

A nazadnje se zmajem ni izšlo, čeprav so imeli še sedem minut pred koncem osem točk prednosti. Rogaška je ta zaostanek izničila, tudi po zaslugi tokrat zelo slabega meta za tri pri domačih (na koncu le 3-24).

V odločilnih minutah in sekundah je goste Nikolič pol minute pred koncem s prostima metoma popeljal do minimalnega vodstva. Hrovat je nato zgrešil trojko, uspešnejši so bili košarkarji Rogaške in s prostima metoma Pajiča vodili za tri. Pri prostih metih so bili nato natančni tudi domači, Morgan je 12 sekund pred koncem približal domače na -1. Pri Rogaški je imel mirno roko Dragiša Drobnjak, zadnji napad pa so nato Ljubljančani ob lovu treh točk zaostanka končali s še enim poskusom za tri. A je Hrovat tri sekunde pred iztekom časa še enkrat zgrešil, Drobnjak je dobil žogo in domačim je zmanjkalo časa.

Ilirija na krilih Šiška slavila v Kopru
Gostitelji so z delnim izidom 8:0 povedli z 11:5, po osmih zaporednih točkah Žana Marka Šiška pa je bilo 19:7. Potem ko so v drugi četrtini Koprčani prišli na -2, so gostje odgovorili s serijo 7:0. Po minuti tretje četrtine so domači prišli do treh točk zaostanka (41:44), a so Ljubljančani hitro spet odgovorili, tokrat z delnim izidom 10:0.

Sixt Primorska je v zaključku tretje četrtine spet zaigrala veliko bolje in v 29. minuti po zaslugi Shawna Kinga ujela priključek (53:54). Primorci so še naprej lovili tekmece, sredi zadnje četrtine prišli na 64:65, vendar so gosti vselej imeli pripravljen odgovor. Tako je bilo tudi v zaključku, ko jim je uspelo zadržati priigrano prednost. Prvi strelec tekme je bil Žan Mark Šiško z 22 točkami, k temu je dodal še devet skokov, pet podaj ter tri ukradene žoge.