Jasmin Hukić je ob dveh trojkah zadel 9 točk. Foto: MMC RTVSLO
Aleksandar Džikić
Aleksandar Džikić ima v Tivoliju na Zvezdaše več kot odlične spomine. Foto: MMC RTV SLO
Zmaji nadigrali rdeče-bele

Beograjčani so v Tivoliju dokazali, da so brez razpoloženega tandema Tadija Dragičević - Omar Cook, ki sta na prvi tekmi skupaj zabila kar 55 točk, povsem drugo moštvo. Tokrat sta do 26. minute ob mizernem skupnem metu iz igre (0/9) ostala le pri dveh točkah. Iz osmih (!) prostih metov ju je uspelo doseči Cooku.

Najboljši napad le pri 23 točkah
Ob trdi domači obrambi je bilo že ob polčasu jasno, da bo odločala ponedeljkova tretja tekma v Pionirju. Gostje, najboljša napadalna ekipa lige, so v prvem delu dosegli 23 točk.

Džikić Zvezdo v Tivoliju zlahka premaguje
Na drugi strani so bili zmaji izredno prepričljivi, podobno kot ob prvi zmagi Aleksandra Džikića na tivolski klopi, ko je v 18. krogu rednega dela padel ravno današnji nasprotnik.

Zmaji v drugem delu še višali prednost
Prevladovali so v skoku (43:25), v napadu pa so ob metu iz igre prikazali tekočo igro. Vse je bilo odločeno po delnem nizu 21:5 v drugi četrtini, prednost v tretjem delu pa je narasla na 29 točk (61:32). Najvišja je bila 32 točk (84:52) v 38. minuti. Prvi domači strelec je bil Maurice Bailey (16).

Aleksander Džikić vlogo favorita na ponedeljkovi tekmi prepušča Beograjčanom: "Odločilno na današnji tekmi je bilo, da smo igrali čvrsto. Crvena zvezda je velik favorit, ker igra odlčilno tekmo doma. Toa pa ne pomeni, da ne računamo na zmago."