Zadrčani so 24. novembra povozili Ljubljančane s 101:63. Tudi tokrat so bili neugoden tekmec, čeprav še vedno ostajajo brez zmage na gostovanju, kjer so izgubili vseh deset tekem.

Zadrčani vodili večino prvega polčasa
Gostje, ki so na zadnjem mestu Lige ABA in jim grozi izpad, so odlično odigrali prvo četrtino. Bryon Allen je bil dvakrat natančen izza črte in po 10 minutah je Olimpija zaostajala z 22:28. V drugi četrtini so se zmaji prebudili. Z delnim izidom 9:0 so prevzeli vodstvo po košu Andrije Stipanovića (40:37). V zadnjih dveh minutah je odgovoril Zadar z devetimi zaporednimi točkami. Dominik Mavra in Domagoj Vuković sta bila natančna za tri točke in gostje so imeli ob odmoru tri točke naskoka (47:50).

Sredi tretje četrtine so Ljubljančani nanizali deset zaporednih točk. Filip Krušlin in Blažič sta zrežirala preobrat in po 30 minutah so imeli gostitelji pet točk prednosti (70:65).

Murić blestel v končnici
Zadar je odločno začel zadnjo četrtino. Muhammed Ahmed je nanizal pet točk, nato pa je Allen znova zadel izza črte in jezni Jurica Golemac je vzel minuto odmora, saj njegovi izbranci tri minute niso dosegli niti točke in znova so se znašli v zaostanku (72:73). Gostitelji so se le zbrali v ključnih trenutkih. Tri minute pred koncem je Edo Murić zadel trojko, nato je bil natančen še izpod koša, Krušlin pa je potrdil zmago Olimpije s trojko minuto in 39 sekund pred zadnjim piskom sirene.

Jurica Golemac je zaskrbljen, saj se še vedno pojavljajo veliki padci v igri. Foto: www.alesfevzer.com

Blažič: Ključ do zmage je bila obramba v drugem polčasu
"Čestitke igralcem za težko prigarano zmago. Hkrati se iskreno zahvaljujem navijačem, ki so nas spodbujali v trenutkih, ko smo to najbolj potrebovali. Pričakoval sem težko tekmo, ne nazadnje se Zadar bori za obstanek v Ligi ABA, mi pa se borimo za mesto v končnici. Še vedno imamo veliko vzponov in padcev v naši igri, zadovoljen pa sem, da smo dvignili raven igre v obrambi. Prav tako smo dobili skok in igrali hitreje v obrambi. Toda takšna obdobja v naši igri moramo podaljšati in se izogniti prevelikim padcem," je povedal Golemac.

Blažič je dodal: "Vsaka tekma v Ligi ABA je za biti ali ne biti. Vedeli smo, kaj nam tekma z Zadrom prinaša, zato smo jo morda tako nervozno tudi začeli. Toda v drugi polčas smo nato vstopili bolje, skozi celoten drugi del tekme pa smo zelo dobro igrali v obrambi in prejeli zgolj 32 točk. To je ključ do zmage. Za igro v napadu imamo v našem moštvu dovolj nadarjenih košarkarjev, a obramba je tista, v kateri imamo še veliko prostora za napredek."

Po reprezentančnem premoru še tri ključne tekme
Ljubljančane naslednji teden čaka Pokal Spar, kjer se bodo v četrtfinalu merili z GGD Šenčurjem, po reprezentančnem premoru pa bodo gostovali pri Crveni zvezdi, gostili Budućnost in za konec odšli v Novo mesto.

Koprčani igrali le s sedmimi igralci in popustili v drugem polčasu
Košarkarji Kopra Primorske so doživeli osmi poraz v Ligi ABA, ki jih je oddaljil od četrtega mesta. V zadnjih treh krogih imajo ugoden razpored. S Cibono in Igokeo se bodo srečali v Bonifiki, gostovali pa bodo v Zadru.

Koprčani so naporno tekmo v Beogradu odigrali le s sedmimi igralci. Dolgo so se dobro upirali favoriziranim domačinom, v zaključku pa jim je pošla moč, tako da je FMP, ki je nastopil z vsemi dvanajstimi košarkarji, osvojil zmago.

Najboljši strelec tekme je bil center Kopra Marko Luković, ki je dosegel 31 točk in imel statistični indeks 40. Zadel je vseh enajst prostih metov, izza črte je metal 4:7, za dve točki pa 4:6. Ob tem je imel še pet skokov.