Dejan Jakara je lahko zadovoljen s predstavo svojih varovancev v Zagrebu. Foto: Cibona/Antonela Pongračić

Krkaši so na zmago nad Cibono čakali dolgo, nazadnje so Zagrebčane premagali marca 2017 v novomeški dvorani. To je sicer deseta zmaga Krke nad Cibono, četrta v Zagrebu.

Cibona je bolje začela, povedla je za 8 točk (12:4). Krka se je z delnim izidom 0:7 približala na točko zaostanka (16:15). Po trojki Mihe Cerkvenika je tudi izenačila (18:18). Končnica prve četrtine je pripadla zagrebški ekipi (24:20). V drugi četrtini je Cibona spet vodila za 8 (28:20), Krka je s serijo 2:11 povedla za točko (30:31). Cibona je na odmor odšla s točko prednosti (41:40).

Krka je dobro začela drugi polčas – trojko je zadel Jakob Čebašek, uspešno pa je polagal Cerkvenik (43:45). Cibona je hitro prevzela vodstvo (50:48). To je ohranjala, ob zaključku tretje četrtine je ta znašala +5 (64:59). V zadnji četrtini je Krka z delnim izidom 2:13 prevzela vodstvo (66:72). Cibona se je približala na 4 točke zaostanka (70:74), toda nato je Cerkvenik polagal in tudi zadel prosti met, potem ko so Zagrebčani nad njim storili osebno napako (70:77). Prednost je varovancem Dejana Jakare uspelo ohraniti in se veseliti prve letošnje zmage v jadranski ligi.

Miha Cerkvenik je za Krko dosegel 22 točk, zbral je še osem skokov in tri podaje.