Jaka Blažič je bil najboljši strelec tekme. Foto: Partizan NIS

Tekma je bila precej izenačena, saj sta se ekipi ves čas izmenjevali v vodstvu, nobeni ni uspelo povesti več kot za pet točk, izjema je bila popolnoma ob koncu tekme.

Sorodna novica Golemac: Če bi lahko, bi Millerja-McIntyreja zadržali, a je dobil boljšo ponudbo

Olimpija vodila ob polčasu
Gostitelji so bolje začeli in povedli s 6:2, a po koših razigranih Jarroda Jonesa in Jake Blažiča je Olimpija s serijo 14:5 ušla v vodstvo s 16:11 in uvodno četrtino dobila z 19:16. V drugi četrtini je Partizan hitro pobegnil v prednost in ves čas vodil z nekaj točkami. Minuto in pol pred koncem polčasa je po trojki nekdanjega zmaja Codija Miller-McIntyra povedel z 38:33. A do sirene so zadevali le še Ljubljančani in na odmor odšli s prednostjo 40:38.

Odločila serija 16:0
Drugi polčas se je nadaljeval v podobnem slogu, kjer si nobena ekipa ni priigrala več kot petih točk prednosti. Zadnja četrtina se je tako začela povsem poravnano (64:64). Partizan je povedel z 68:64, Olimpiji je po seriji 8:0 uspelo zdrveti v vodstvo za 4 (68:72). A nadaljeval se je izmenični niz, zdaj so Srbi s serijo 16:0 slabi dve minuti pred koncem povedli z 84:72 in tekma je bila odločena.