Jakob Čebašek je bil razpoložen na začetku tekme, na koncu je zbral 13 točk, od tega štiri trojke. Foto: Partizan Mozzart Bet/Dragana Stjepanović

Košarkarji Krke so po dveh zaporednih zmagah pričakovano izgubili na gostovanju pri Partizanu. Beograjčani niso najbolje startali v Evroligi (2-3), a zato toliko bolje v Ligi ABA, kjer na šestih tekmah še niso izgubili.

Krka povsem v senci Partizana

Krka je tekmo začela s tremi trojkami – dve je dosegel Jakob Čebašek (5:11). Po minuti odmora je Čebašek znova zadel za tri (7:14). Partizan se je z delnim izidom 6:0 približal (13:14), do konca prve četrtine pa je tudi prevzel vodstvo (18:16). Beograjski klub je v drugi četrtini z delnim izidom 10:2 prišel do dvomestne prednosti (28:18). Prednost +10 (36:26) je ohranjal in ob koncu prvega polčasa povedel za 13 (41:28). V tretji četrtini je Partizan pokazal svojo moč, prednost je brez težav ohranjal in jo povišal na +24 (70:46). V zadnji četrtini so varovanci Željka Obradovića povedli z najvišjo razliko +36 (94:58).

Pri Krki je 14 točk dosegel Marc Garcia, Jakob Čebašek jih je dodal 13 (4/7 za tri). Pri zmagovalcih sta po 16 točk dosegla Mario Nakić in Duane Washington.

Cedevita Olimpija se bo v nedeljo pomerila z Budućnostjo.