Jaka Blažič je bil s 15 točkami tretji strelec Cedevite Olimpije. Največ točk je dosegel Jacob Pullen – 20 točk.  Foto: www.alesfevzer.com
Jaka Blažič je bil s 15 točkami tretji strelec Cedevite Olimpije. Največ točk je dosegel Jacob Pullen – 20 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so tekmo začeli s košem Jake Blažiča in dvema trojkama Eda Murića za +6 (8:2), v nadaljevanju so podvojili prednost (14:7). Gostje so v končnici prve četrtine z delnim izidom 2:7 (pet točk Kyleyja Vinalesa) prevzeli vodstvo (22:23). V prvi četrtini so Črnogorci imeli kar 12 skokov.

Ljubljančani so v drugi četrtini po nekaj minutah ujeli goste, trojko je dodal še Yogi Ferrell za prevzem vodstva (31:28). Murić je s svojo tretjo trojko Cedevito Olimpijo povedel na +5, a tudi gostje so odgovorili s trojko (36:34). Po izenačenju (39:39) so zmaji drugo četrtino sklenili s serijo 9:0 (48:39).

Dobro igro so varovanci Jurice Golemca prenesli tudi v tretjo četrtino, povedli so z dvomestno prednostjo (57:46). Prednost je po lepi akciji Jacoba Pullna in Marka Radovanovića – ta je zabil – znašala +14 za Ljubljančane (60:46). Olimpija je ob koncu tega dela igre prednost povišala na +17 (72:55).

V zadnji četrtini so Ljubljančani nekaj časa ohranjali prednost (76:60). Vztrajni gostje pa so z delnim izidom 0:10 znižali zaostanek na 76:70. Gostje so imeli priložnost za dodatno znižanje, a so zgrešili. Olimpija si je s serijo 10:4 priigrala miren zaključek tekme (86:74).

Olimpija upravičila vlogo favorita proti Studentskem centru
Dennis Seeley je nasul 21 točk, štirikrat je bil natančen izza črte. Foto: Budućnost VOLI

Golemac: Občutili smo velik pritisk
Občutili smo velik pritisk. To je bila tretja tekma v sedmih dneh, dvakrat smo bili na gostovanjih. Ekipo tekmecev sestavljajo mladi in talentirani košarkarji, ki se nikoli niso predali. Mi smo ostali zbrani do konca, pametno in močno smo odigrali v obrambi ter tako prišli do zmage,” je povedal trener Jurica Golemac.

Budućnost v drugem polčasu povozila Krko
Košarkarji Krke so doživeli šesti zaporedni poraz v Ligi ABA. Zmage ne poznajo že od konca oktobra. V dvorani Moraća so delovali kot razbita vojska. Novomeščani v Podgorici niso zmagali že trinajst gostovanj v nizu. Zadnjič so se v Podgorici veselili pred skoraj dvajsetimi leti.

50-letni Aleksandar Džikić je osvojil kar štiri naslove slovenskega prvaka. Leta 2008 se je veselil z Olimpijo, v letih 2010, 2011 in 2014 pa s Krko.  Foto: Budućnost VOLI
50-letni Aleksandar Džikić je osvojil kar štiri naslove slovenskega prvaka. Leta 2008 se je veselil z Olimpijo, v letih 2010, 2011 in 2014 pa s Krko. Foto: Budućnost VOLI

Čeprav je imel domači strateg Aleksandar Džikić, ki je vrsto let vodil zasedbo iz Novega mesta, na voljo le osem igralcev, Krka ni bila dostojen tekmec. Izgubila je vse štiri četrtine. Ob polčasu je Budućnost vodila z 51:38, potem pa so Novomeščani popolnoma popustili. V drugem delu so dosegli le 26 točk. To je drugi poraz Krke v tej sezoni z več kot 40 točkami razlike. Partizan jo je oktobra nadigral z 92:45.

Rok Stipčević je zadel pet trojk in bil z 21 točkami edini igralec Krke, ki je igral na visoki ravni. Vsi ostali so odpovedali. Budućnost je za dve točki metala 69.odstotno (29/42), Krka pa 35,5-odstotno (11/36). Skok so gostitelji dobili s 37:23.